Книжковий ринок

Звернення до Прем'єр-Міністра України стосовно підтримки галузі на Харківщині

Прем'єр-Міністру України
Звернення Правління Української Асоціації Видавців та Книгорозповсюджувачів.

Шановний Денисе Анатолійовичу!


Українська книговидавнича галузь з честю витримала складну ситуацію, пов'язану з втратою частини інфраструктури та падінням попиту на товарних ринках протягом 2022 року і показала суттєве зростання в 2023 році.


Станом на квітень 2024 року харківські друкарні почали друк держзамовлення 2024 року на шкільні підручники для 7 класу в умовах масових відключень електрики через постійні обстріли енергетичної інфраструктури Харківської області.


Виконання завдання забезпечення освітян підручниками поставлено під загрозу. Галузь відчуває жорсткий кадровий голод через міграційні процеси та через те, що значна частина (більше 80%) потужностей видавництв та друкарень знаходяться в Харкові. Найкращі представники галузі боронять країну в лавах Збройних Сил України.


Відповідно до ст. 3 Закону України «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні» від 6 березня 2003 року № 601-IV метою державної підтримки книговидавничої справи в Україні, зокрема, є забезпечення державних інтересів щодо захисту національного інформаційного простору. Державна політика у книговидавничій справі спрямовується на підтримку розвитку національного книговидання, задоволення за допомогою книг духовних, освітніх і культурних потреб громадян України, у тому числі осіб з вадами зору (ст. 5 цього Закону).


Згідно з ч. 4 ст. 9 Закону України «Про критичну інфраструктуру» від 16 листопада 2021 року № 1882-IX до життєво важливих функцій та/або послуг, порушення яких призводить до негативних наслідків для національної безпеки України, належать, зокрема, інформаційні послуги та дослідницька діяльність, що є секторами критичної інфраструктури. Функціонування цих секторів без книговидання важко уявити. При цьому, особливо гостро це питання постає у сфері шкільної освіти, де формування патріотичного світогляду українських дітей відбувається через друковані підручники та посібники.


Прошу розглянути можливість підтримати галузь через ухвалення двох важливих для неї рішень:
1. Надання для друкарень та видавництв Харкова першочергового енергопостачання поза графіками або резерву генераторів та паливних ресурсів для забезпечення безперервної роботи за рахунок зарубіжної донорської допомоги.
2. Надання підприємствам книговидавничої галузі статус підприємств критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Для можливості бронювання ключових спеціалістів - редакторів, верстальників, друкарів, технологів, енергетиків. Мова йде не про тисячі, а лише про сотні військовозобов'язаних.


З повагою.

Т.в.о. Президента УАВК
О. В. Красовицький

Наші шанування Олександру Афоніну!

бер. 16, 2024
Переглядів: 364
автор
Наші шанування Олександру Афоніну!

28 років вірою та правдою служіння Україні, боротьби за українську культуру та книгу на посаді президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів. Дякуємо Вам, шановний Олександре Васильовичу, за беззаперечний авторитет і професіоналізм, особисту чесність і порядність, мудрість і гідність, мужність і вірність обов'язку і даному слову. Здоров'я, сили, стійкості та перемоги, шановний почесний президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів. Честь і гідність!

Інформаційне повідомлення стосовно заяви Афоніна Олександра Васильовича про відставку

Інформуємо вас про те, що 12 березня 2024 року відбулося засідання Правління Асоціації, на якому було розглянуто заяву Афоніна Олександра Васильовича про його відставку з посади президента ГС «УАВК».

Заява щодо спроби ліквідувати Українську академію друкарства шляхом реорганізації

У видавничому співтоваристві України глибоку стурбованість викликала озвучена в. о. ректора Української академії друкарства, єдиного в Україні автономного закладу вищої освіти, який готує фахівців видавничої справи, поліграфії та книжкової торгівлі, інформація щодо підготовленого в черговий раз Міністерством освіти і науки України рішення про ліквідацію Академії як юридичної особи шляхом реорганізації та приєднання її до Національного університету «Львівська політехніка».

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

 • квіт. 15, 2024

  781 доба широкомасштабного вторгнення. 2 частина

  Книговидання та бібліотечна справа. Токсичні книги, токсичні автори. Токсична мова. 1. Видавець - це людина, яка ходить в Україні по полю з лайном, намагаючись весь час перестрибувати через калюжі такого розміру, що іноді краще їх подолати уплав.Хороший автор - виключно…
 • квіт. 14, 2024

  780 доба широкомасштабного вторгнення

  Довгий та непозитивний текст про інформаційну, культурну та мовну політику. Про те, чим має займатися держава на третьому році вторгнення та одинадцятому році війни в інформаційній сфері, а що потрібно, нарешті, відпустити та дочекатися еволюції і припинити справжнє швондерство в…
 • бер. 17, 2024

  Про вдячність

  Двадцять вісім років тому, коли вже асоціація видавців існувала, до мене, одного з перших членів асоціації, до Харкова, приїхав новий Президент тоді Асоціації Незалежних Видавців, якщо я не помиляюся в назві, Олександр Афонін. В перші роки свого існування, Асоціація фактично…
 • бер. 16, 2024

  Дорогі мої друзі, колеги-видавці, бібліотекарі, партнери!

  Це, мабуть, найважчий лист із тисяч написаних мною як президентом ГС «УАВК». Річ у тім, що я хочу повідомити вам, що залишаю посаду президента нашої Асоціації, яку обіймав упродовж 28 років, з березня 1996 року. Саме так, упродовж 28 років…
  Written by
 • груд. 31, 2023

  З Новим 2024 Роком!

  Іде Новий... В сльозах і болю свято,А в серці - наче іній на траві...Та, попри все, ми будем святкувати,Бо маєм право, бо ми ще живі!Бо, попри все, моск...ка вража силаНе зможе знищить український дух.В нашій землі вона знайде могилу,За кораблем…
  Written by

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ