УАВК

УАВК

Український інститут книги запрошує подавати заявки на участь у Книжковому ярмарку у Варшаві, у якому Україна буде представлена як почесна гостя. Ярмарок відбудеться 25 - 28 травня 2023 року у м. Варшава, Польща.

Франкфуртська стипендіальна програма Frankfurter Buchmesse — це інтенсивна програма навчання та спілкування для видавців, редакторів, менеджерів із прав і ліцензій, а також літературних агентів з усього світу.

Франкфуртська стипендійна програма була започаткована в 1998 році з нагоди 50-річчя Frankfurter Buchmesse, зразком для якої стала стипендія Зева Біргера (Єрусалим). Програма фокусується на обміні інформацією, професійному діалозі та розширенні міжнародної мережі книжкової індустрії.

У сезоні-2022 за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оцінювалися 458 видань.

Зазвичай в експертній сесії беруть участь близько 70 експертів. Через відомі обставини до укладання цього рейтингу долучилися лише 39 експертів. Тож Ґран-прі, що визначається голосуванням усіх під час спільного зібрання, не присуджувалося через обмеження воєнного часу.

Рейтинг видання (цифра праворуч): кількість набраних балів поділена на кількість експертів номінації

ІНФОРМАЦІЯ
щодо надання фінансової допомоги штатним працівникам видавництв і книгарень, які зазнали найбільших матеріальних і фізичних втрат унаслідок бойових дій

На рахунки Благодійного фонду «Толока», з яким Громадською спілкою «Українська асоціація видавців і книгорозповюджувачів» укладено угоду про партнерські відносини, 24 грудня 2022 року надійшло від небайдужих громадян США 10 тисяч доларів.

Ці кошти, за пропозицією донорів, мали бути розподілені між штатними працівниками видавництв і книгарень, які зазнали найбільших матеріальних і фізичних втрат унаслідок бойових дій.

Женева та Брюссель, п’ятниця, 24 лютого 2023 р

Міжнародна асоціація видавців та Федерація європейських видавців закликають негайно припинити російську агресію в Україні, яка коштувала життя багатьох, у тому числі колег із книжкового сектору, а також знищення шкіл і бібліотек.

Дві нещодавні зустрічі IPA, присвячені свободі публікацій і ситуації з освітою в Україні, підкреслили руйнівний вплив війни. Кількість видавництв, які працюють в Україні, скоротилася з 1053 у 2021 році до 563 у 2022 році, а освітні видавництва не можуть друкувати підручники для учнів. ЮНІСЕФ повідомляє, що понад 2600 шкіл були пошкоджені, постраждали 5,3 мільйона дітей. ЮНЕСКО підтвердило пошкодження 241 культурного об’єкта, включаючи музеї та бібліотеки. Президент Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів України Олександр Афонін (доповідь опублікована за посиланням) закликав міжнародну книжкову спільноту підтримати Україну через:

7 лютого 2023 року відбулась організована Міжнародною асоціацією видавців (IPA) та Українською асоціацією видавців і книгорозповсюджувачів міжнародна конференція на тему: «Вплив війни на свободу публікацій».

Участь у цій конференції взяли представники фахових громадських організацій видавців із 35 країн світу. Від України були присутні на цій конференції та виступили:
Олександр Афонін — президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів;
Юлія Орлова — генеральний директор видавництва «Віват» (м. Харків);
Мар’яна Савка — головний редактор Видавництва Старого Лева (м. Львів);
Остап Сливинський — письменник, президент Українського ПЕН;
Юлія Козловець — координатор Книжкового Арсеналу.

У ході конференції було розглянуто питання діяльності видавничої галузі України, складнощі, з якими стикаються її суб’єкти в умовах російської агресії, та шляхи і варіанти підтримки книговидання України з боку споріднених зарубіжних фахових громадських об’єднань.

Шановні колеги - видавці і книгорозповсюджувачі!

Наглядова рада ГС "УАВК" подовжила до 5 лютого 2023 року термін подання заявок на надання фінансової допомоги вашим працівникам, які постраждали внаслідок бойових дій. Розмір допомоги 6000 грн. на одну особу від американських колег надається через Фонд "Толока". Детальна інформація і форма заявки у повідомленні від 28.12.22.

Правління
Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів

Війна України проти російських загарбників є перш за все війною за нашу ідентичність. Захист українського культурного простору й інституційна підтримка національних культурних індустрій є надважливим фронтом цієї війни.
З огляду на це ми вважаємо неприйнятною оприлюднену Українським інститутом книги офіційну позицію щодо закону №2313-ІХ про книжкові сертифікати для дітей і субсидії для українських книгарень.
По суті, інститут заявляє, що не буде виконувати закон, а «питання реалізації зазначених програм буде розглянуте Урядом після закінчення чи скасування воєнного стану».

Український інститут книги запрошує подавати заявки на участь у Вільнюському книжковому ярмарку, який відбудеться 23-26 лютого.

Дедлайн подачі заявки: 16 січня 2023 (включно).

Відповідно до розміру стенда та його побудови, на ньому можна представити не більше 90 найменувань книжок українських видавців. Саме тому Український інститут книги проводитиме відбір видавництв, які зможуть взяти участь. Відтак просимо вас надати переліки книжок, які ви запропонуєте для представлення на книжковому ярмарку. Також звертаємо увагу, що програма заходів сформована та затверджена організаторами ярмарку.

Умови участі:
- до участі допускаються видавництва, які надали перелік книжок українських авторів. Перевага надаватиметься дитячій та художній літературі;
- організатори надають пріоритет видавцям, які видавали тексти литовських авторів українською мовою;
- пріоритет також надається видавництвам, які продали права на переклад українських авторів на литовську мову;
- участь представника від видавництва (чи видавництв), які здійснюватимуть нагляд за книгами, буде перевагою;
- самостійна доставка книжок до ярмарку буде перевагою;
- також перевагою при відборі буде й заповнене опитування щодо результатів участі у ярмарках 2022.

Організатори не покривають витрати представників видавництв на участь у ярмарку. Відкритим залишається й питання спроможності УІК забезпечити доставку книжок на ярмарок.
Результати будуть оголошені до 1 лютого 2023 року.

Якщо ви бажаєте взяти участь у Вільнюському книжковому ярмарку, потрібно заповнити форму.

Середа, 11 січня 2023 00:03

Збираємо книжки в Польщу

До Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів звернувся в. о. Генерального консула Генерального консульства України в м. Люблін (Польща) пан Артем Валах із дуже традиційним для нинішнього часу проханням надати благодійну допомогу у вигляді вітчизняної літератури, проте не для традиційних споживачів — українських громадян, які відбувають покарання за різні правопорушення та злочини у в’язницях Польщі, зокрема в межах Люблінського воєводства.

Ми розуміємо, що від початку війни вами вже було передано величезний масив книжок нашим тимчасовим переселенцям як на території України, так і за її межами, бібліотекам, воїнам на передовій і тим, хто перебуває на лікуванні після поранень у шпиталях і лікарнях. Та, попри це, ми не могли проігнорувати вказане звернення, адже передусім ідеться про громадян України.

Тому звертаємося з такою пропозицією. Якщо хтось із вас має можливість зробити пожертву книжками, не обов’язково новинками, то надішліть їх на відділення Нової пошти в Києві, реквізити для відправки можна отримати написавши на ел. адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Член Правління ГС «УАВК» видавництво «Саміт-книга» люб’язно погодилось організувати доставку надісланих вами книжок до Генерального консульства України в Любліні.

Будемо вдячні на вашу позитивну реакцію на це звернення.

Сторінка 1 із 25

Спільний каталог авторських прав

Блоги

 • бер. 03, 2023

  В Анікщяї презентовано найновіші видання від Українського інституту книги

  Сьогодні в публічній бібліотеці Людвікаса та Станіслава Дідюляй Анікщяйського району відбулася презентація останніх видань Українського інституту книги, які були передані Анікщяйській бібліотеці. На Вільнюському книжковому ярмарку, що відбувся у лютому, велику увагу приділили українським творцям, українській літературі та літературі європейських…
  Written by
 • лют. 19, 2023

  Професійне. Книжковий ринок після року повномасштабної агресії

  1. Видавництва вижили. Доля книжок українською мовою суттєво збільшилася. Українці читають. Нові книгарні відкриваються. Дистанційні продажі в Європу збільшилися. Це - позитив. 2. Тепер окремо по кожній проблемі. Окреслимо їх:- піратство;- книжка з Росії;- відсутність бібліотечної реформи;- відсутність державної політики…
 • лют. 17, 2023

  УІК запрошує на нараду "Пропозиції УІК для видавців"

  Шановні колеги! Український інститут книги запрошує вас узяти участь у галузевій нараді "Пропозиції УІК для видавців". Під час наради, яка відбудеться 21 лютого о 16:00 в онлайн-форматі, у кожного з вас буде можливість висловитися щодо доцільності й актуальності запропонованих проєктів,…
  Written by
  Tags: УІК
 • січ. 27, 2023

  Про піратство

  Я думала, що на 9 році війни, коли ми з такими зусиллями відвойовуємо право належати до цивілізованого світу, де поважають авторські права, приватну власність, ми всі розуміємо, як важливо дотримуватися закону і бути не таким, як наш ворог. Виявляється, не…
  Детальніше...
 • січ. 12, 2023

  Заява: НЕВИКОНАННЯ ЗАКОНІВ ПРО ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ Є ЗАГРОЗОЮ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ

  Війна України проти російських загарбників є перш за все війною за нашу ідентичність. Захист українського культурного простору й інституційна підтримка національних культурних індустрій є надважливим фронтом цієї війни.З огляду на це ми вважаємо неприйнятною оприлюднену Українським інститутом книги офіційну позицію…
  Written by
  Детальніше...

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ