УАВК

УАВК

Оргкомітет по реалізації програми ГС "УАВК" "Книжкові гранти для бібліотек" подовжив для учасників Конкурсу постачальників термін подачі Пакетних пропозицій до 1 лютого 2024 року включно.

Умови Конкурсу представлені в Положенні про Конкурс на закупівлю книжок у ІІІ турі програми «Книжкові гранти для бібліотек» (січень - березень 2024 р.) Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів», який проводиться у партнерстві з Благодійним фондом «Бібліотечна країна» та Благодійною організацією "Благодійний фонд громади Харкова «Толока» (див. за посиланням http://upba.org.ua/index.php/uk/vydavnytstva/item/540-konkursu-postachalnykiv-u-iii-turi-prohramy-knyzhkovi-hranty-dlia-bibliotek ).

Долучайтеся!

Тут представлені видання з творами українських сучасних авторів в перекладі іноземними мовами, які можна купити в різних країнах світу.

Прохання доповнювати таблицю, відправивши актуальну інформацію на ел. адресу УАВК.

Інформація поновлюється оперативно!

Відзнака «ВИДАВНИЧИЙ ІМІДЖ РОКУ» визначається за сумарним рейтингом книжок даного видавництва, які потрапили до Коротких списків.

До Коротких списків увійшли книжки 61 видавництва з 9 міст України: Київ – 36 видавництв / 89 видань; Харків – 8 видавництв / 38 видань; Львів – 6 видавництв / 21 видання; Чернівці – 4 видавництва / 7 видань; Івано-Франківськ – 3 видавництва / 3 видання; Брустури – 1 видавництво / 2 видання; Дніпро – 1 видавництво / 1 видання; Дрогобич – 1 видавництво / 1 видання; Тернопіль – 1 видавництво / 1 видання.

Харківське видавництво «Віват» уперше дістало відзнаку «Видавничий імідж року». Найбільше цим титулом володіла київська «Темпора» – 4 рази. Двічі лавреатом ставало «Видавництво Старого Лева». Серед тих, хто фігурує нині у першій десятці, раніше також очолювали іміджевий список «Дух і Літера»,«А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» та «Наш Формат».

УАВК оголошує Конкурс постачальників в рамках програми «Книжкові гранти для бібліотек» у ІІІ турі (січень - березень 2024 р.)

Понеділок, 15 січня 2024 21:15

«Книжка року’2023»: парад переможців

На експертній сесії Всеукраїнського рейтингу, що тривала від Різдва до Нового року, сформовані Короткі списки у семи номінаціях. Номінантів подано за абеткою – лавреатистануть відомі наприкінці наступного місяця.

Ми плануємо створити на сайті УАВК сторінку для полегшення пошуку, передусім для зарубіжних партнерів і читачів, представлених на ринку видань перекладів творів УКРАЇНСЬКИХ авторів іноземними мовами, зроблених зарубіжними видавництвами і безпосередньо вами.

Правління Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» повідомляє, що з 04 січня 2024 року ми даємо старт ІІІ туру проєкту «Книжкові гранти для бібліотек», який реалізується в партнерстві з Благодійним фондом громади Харкова «Толока» (м. Харків) і Благодійним фондом «Бібліотечна країна» (м. Київ).

Дорогі наші друзі, колеги, партнери!

Щиросердно вітаємо вас із прийдешніми святами —
РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ та НОВИМ 2024 РОКОМ!

Нехай ці свята освітять наш подальший спільних шлях, зміцнять віру, додадуть життєвої снаги і сили, наблизять ПЕРЕМОГУ в боротьбі зі зловісним ворогом.

Щиро бажаємо вам мирного і безхмарного неба, міцного здоров’я, родинної злагоди, сімейного добробуту, реалізації планів і здійснення мрій.

Цінуйте та примножуйте те, що маєте!

Дякуємо за дружбу та підтримку!

Правління
ГС «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»,
президент Олександр Афонін

Звернення УАВК до Міністра фінансів та Голови Державної казначейської служби України стосовно розрахунків з видавцями за програмою УІК 2023 року «Підготовка, видання та доставка книжкових видань творів української літератури»

Дата: 21.11.2023.
Час: 16:30.
Формат: офлайн.
Адреса: Український кризовий медіа-центр, Київ, вул. Хрещатик, 2.

Понад 600 бібліотек постраждали внаслідок повномасштабної російської агресії, з них близько 100 бібліотек повністю зруйновані, а також втрачено сотні тисяч книг. Також українські бібліотеки тисячами списують російськомовну літературу згідно рекомендацій МКІП щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України.

Але чи не залишаться українські бібліотеки із порожніми полицями? – У відповідь на цю потребу міжнародні партнери заснували ініціативу Helping Ukrainian Books and Booksellers в межах якої 6857 книг були закуплені в 62 бібліотеки на суму 2 млн грн.
Проєкт «Книжкові гранти для бібліотек» став можливим за фінансової підтримки письменників і книготорговців https://helpukrainianbooks.org (Каролін Форче, Мітчелл Каплан, Крістофер Меррілл, Аскольд Мельничук і Джейн Анру), Канадсько-Української Фундації та Українського національного об’єднання Квебека, Біржової спілки німецьких видавців (Börsenverein des Deutschen Buchhandels).

Проєкт впроваджують спільно Громадська спілка «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів», Благодійний фонд «Бібліотечна країна» та Благодійна організація «Благодійний фонд громади Харкова «Толока».

СПІКЕРИ:
⦁ Олександр Афонін, Президент ГС "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів".
⦁ Аскольд Мельничук, американський прозаїк українського походження, науковець, професор (онлайн).
⦁ Ігор Степурін, голова благодійного фонду "Бібліотечна країна". ⦁ Олег Сербін, директор Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.
⦁ Микола Кравченко, член правління ГС "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів".
⦁ Олександр Красовицький, директор видавництва "Фоліо".
⦁ Сергій Політучий, голова наглядової ради БО "Благодійний фонд громади Харкова "Толока" (онлайн).
⦁ Марія Горбонос, виконавча директорка БО "Благодійний фонд громади Харкова "Толока" (онлайн).
⦁ Валентина Вашуленко, директор Бородянської центральної бібліотеки.
⦁ Оксана Шестакова, завідувачка відділу соціокультурної діяльності КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" ХОР (онлайн).

Ви зможете дивитись пряму трансляцію на нашій сторінці, а також сторінці https://www.facebook.com/uacrisis.ua

Сторінка 1 із 27

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

 • груд. 31, 2023

  З Новим 2024 Роком!

  Іде Новий... В сльозах і болю свято,А в серці - наче іній на траві...Та, попри все, ми будем святкувати,Бо маєм право, бо ми ще живі!Бо, попри все, моск...ка вража силаНе зможе знищить український дух.В нашій землі вона знайде могилу,За кораблем…
  Written by
 • груд. 15, 2023

  Українські видавці на європейській книжковій сцені: враження та перспективи

  Українські видавництва здійснили значний крок уперед, коли Українська Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів (УАВК) приєдналася до Федерації Європейських видавництв. Членство у таких міжнародних установах дозволяє видавцям не лише дізнаватися про тенденції на світовому ринку, але й ділитися власними успіхами та проблемами.…
  Written by
 • лист. 12, 2023

  Херсонська обласна наукова бібліотека

  Ворог пристрілювався не один раз. Сьогодні - майже знищив. Співчуваю колегам-книжникам, впевнений, буде відбудовано ще краще. Ворог вбиває слово, думку. Мову. Бібліотеки. Музеї. Пам‘ятники. Змінює назви міст, вулиць. На окупованих територіях винищує книжки у шкільних та публічних бібліотеках, замінює підручники…
  Детальніше...
 • жовт. 08, 2023

  5 фактів

  5 фактів про важливість книжок, витоки мʼякої сили та критичне мислення, цифрових монстрів і популізм. Читання формує вміння зосереджуватися, аналізувати інформацію та формувати власне бачення світу. Без книжок неможливо сформувати критичне мислення. 1. Запрошення до руського миру. Всі ми знаємо…
  Written by
 • жовт. 01, 2023

  З Днем захисників та захисниць України і святом Покрови Пресвятої Богородиці!

  Уже не згаснуть у віках Ваші звитяга й слава! Ви — наш непереможний Стяг, Свобода і Держава! Низький уклін і глибока шана захисникам та захисницям України! Слава ЗСУ!
  Written by

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ