Важливо

Партнерство

До Всесвітнього дня книги і авторського права

Скористайтеся пропозиціями до Всесвітнього дня книги та авторського права


Видавництво BookChef

www.yakaboo.ua

 

detmir.com.ua
uchebka.com.ua

 


Видавничий центр «Академія»


Видавництво Анетти Антоненко

 


Видавництво «АССА»

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 


Видавничий дім «Букрек»

Видавництво «Віват»

 


Видавничий будинок
«Володимир Дудник»

Видавництво Гімназія

 


Видавництво «Грамота»

Мережа книгарень
«Дім книги»

 


Видавництво «Зірка»

Видавництво «Знання»

 


Видавництво «Знання України»

Видавництво ІРІО

 


Видавництво «Колесо Життя»

Видавництво «Літера»

 


Видавництво «Медицина»

Видавництво «Методика»

 

 
Видавництво «НК-Богдан»

Видавництво
«НОРА-ДРУК»

  

 
Видавнича група «Основа»
 
Видавництво Перун

 

 
Видавництво
«Підручники і посібники»

«Університетське видавництво Пульсари»

   


Видавництво Ранок

Видавництво Рідна Мова

  


Видавництво 
«Саміт-книга»

Видавництво УЛА

 


Видавництво Фоліо

Видавничий дім «Школа»

 


Видавництво
«Юрінком Інтер»
 

 

 

Прочитано 12461 раз
Харків претендує на звання книжкової столиці України

За підтримки УАВК пройшли громадські обговорення концептуального наповнення проєкту «Харків – книжкова столиця України». Представники Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів України обговорили можливості, які створює проєкт для всієі видавничої галузі.

Зокрема, 15 березня 2021 року відбулася ZOOM-конференція з членами правління УАВК, щоб презентувати та проаналізувати стратегії розвитку книговидавництва та промоції читання на Харківщині.

Департамент з питань культури Харківської міської ради відгукнувся на пропозицію книговидавців та книгорозповсюджувачів та вирішив взяти участь у конкурсі проєктів Українського культурного фонду «Харків – книжкова столиця України - 2022».

Створена програма містить 12 складників, кожен з яких відповідає умовам конкурсу УКФ та звертається до потреб громади щодо поширення традиції читання, заохочування молоді до книжок та популяризації амбасадорів сучасної української літератури в суспільстві.

Партнери проєкту: Видавництво "Ранок", мережа книгарень "Книголенд", арт-група Kailas-V та інші.

Передбачається, що проєкт триватиме 11 місяців та складатиметься з 3 етапів:
1 етап - Підготовчий - січень - березень 2022 року - 3 місяці.
2 етап - Реалізація проекту та його складовий - 7 окремих, незалежних програм, що вкладаються в загальну концепцію - квітень - вересень 2022 року - 6 місяців
3 етап - звітування - жовтень - листопад - 2 місяці
Під час обговорення презентували напрацювання, побудували стратегію реалізації проєкту та визначили 7 з 12 запропонованих основних подій, які й складуть програму проєкту «Харків – книжкова столиця України».

А саме в рамках проекту будуть реалізовані наступні ініціативи:
Вуличний книжковий буккроссинг, спецпрограма для дитячих та молодіжних бібліотек, стрит арт "Вікна в світ книги, пересувний книжковий ярмарок по районах міста, благодійний аукціон та фестиваль книги та кави, і навіть відкриття літературної кав'ярні на базі нової книгарні "Книголенд" тощо.
«Ми фанатіємо від читання, то відкриття 3 нових книгарень "Книголенд" буде на підтримку промоції читання поза межами гранту. Ми хочемо зробити багато чого: від відкриття літературних кав’ярень до започаткування спеціальних книжкових стипендій для підлітків» – зауважив директор мережі "Книголенд" Ігор Зарудько.

Член правління Української Асоціації Видавців та Книгорозповсюджувачів України та генеральний директор видавництва «Ранок» Віктор Круглов всебічно підтримав проект:
«Ми вважаємо Харків гідним носити звання «Книжкової столиці». Тут жили, творили відомі українські письменники: Григорій Квітка-Основ'яненко, Гнат Хоткевич, Іван Багмут, Іван Багряний, Микола Бажан, Остап Вишня, Наталя Забіла, Григорій Костюк, Антін Крушельницький, Микола Куліш, Валер'ян Підмогильний, Павло Тичина, Микола Трублаїні, Микола Хвильовий.
Літературну історію сьогодення створюють яскраві письменники: Юрій Яновський, Борис Чичибабін, Сергій Жадан, Генрі Лайон Олді, Геннадій Меламед, Ірина Сонечко та інші.»
«Саме в Харкові працюють найбільші видавництва України: Ранок, Vivat, Фоліо, КСД, ВД Школа, ВД Основа, 4Mamas, й близко 150 інших, єдина в Україні паперова фабрика, що робить папір із тетрапаків, відкритий єдиний в країні Музей паперу. В Харкові сьогодні функціонує літературний музей, близько 100 публічних бібліотек, серед яких близько 45 мають – дитячі відділення, декілька літературних хабів, близько 70 книгарень. Отже, Харкову є чим пишатися, місто володіє достатньою кількістю інструментів та площадок, завдяки яким на 12 місяців абсолютно реально перетворити другу столицю Україні в книжковий сад та поширити серед місця літературну атмосферу», - додали аргументів присутні на публічних обговореннях фани читання.

Якщо харківський проєкт оберуть в УКФ буде проведене дослідження читацької поведінки, запрацюють програми збільшення кількості книгарень та «Читаємо з народження», оголошено літературний конкурс та ще багато цікавого чекає на харків’ян.

Запрошуємо всіх любителів книги приєднуватись до співпраці!

Image by press ? and ⭐ from Pixabay

Обговорення проекту "Харків ─ книжкова столиця України"

Шановні колеги видавці!

Просимо Вас прийняти участь в обговоренні концепції та складових проекту "Харків ─ книжкова столиця України", який планується до реалізації в Харкові у 2022 році за підтримки Українського культурного фонду. А також, пропонуємо Вам прийняти участь в запланованих в рамках проекту заходах.

Ініціатором проекту виступає Харківська міська державна адміністрація, Департамент з питань культури.
Партнери проекту: Видавництво "Ранок", мережа книгарень "Книголенд", арт-група Kailas-V, інші партнери (перелік на стадії формування).

Передбачається, що проект триватиме 11 місяців та буде складатися з 3 етапів:
1 етап ─ Підготовчий ─ січень ─ березень 2022 року ─ 3 місяці;
2 етап ─ Реалізація проекту та його складових ─ 7 окремих, незалежних програм, що складаються в загальну концепцію ─ квітень ─ вересень 2022 року ─ 6 місяців;
3 етап ─ звітування ─ жовтень ─ листопад ─ 2 місяці.

В рамках проекту будуть реалізовані наступні ініціативи:
1. Книжковий буккроссинг ─ передбачає обмін книжками мешканцями міста, читачами, книголюбами. Спеціальні стилізовані конструкції
розташовуватимуться по кільцю центру м. Харків ─ усього 20 конструкцій. В них зберігатиметься та накопичуватимуться книжки з перспективою обміну користувачами.
2. На базі 40 дитячих та бібліотек для молоді відбуватиметься програма «Найкращий читач». Передбачає залучення до читання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, особливо в навчальних закладах. В рамках складової відбуватиметься поширення в бібліотеках переліку визначених книжок, які діти мають прочитати за один квартал. Всі книги з переліку присутні в бібліотеці. За результатами читання діти «звітуватимуть» бібліотекарам та змагатимуться за статус «Найкращий читач». Призом для переможців буде запрошення на чаювання з відомим літератором (чаюватимуть харківські письменники). Чаювання відбуватиметься в літературній кав'ярні створеній в рамках проекту в одній з книгарень "Книголенд".
3. Виставка Стрит арту "Вікна в світ книги" - пов’язаний з книгою на будинках харківських вулиць, або парканах, інших поверхнях– стрит-арт за мотивами книжкових сюжетів, портрети письменників з їх цитатами, тощо.
Передбачається розписування 20 фресок 5х5 з варіаціями.
4. Пересувна подія "Ярмарок на стільцях та стільчиках" - передбачає проведення книжкового ярмарку у густо заселених мікрорайонах Харкова, в яких відсутні чи майже відсутні книгарні та бібліотеки. Ярмарок подорожуватиме на спеціально обладнаному, стилізованому книгомобілі.
Книги, що будуть реалізовані на ярмарку (різні жанри та для різних аудиторій) розміщуватимуться на конструкціях, основними компонентами яких будуть стільці. У продажу книжок прийматимуть участь українські імениті письменники. Також літератори проводитимуть імпровізовані презентації власних творів. Події відбуватимуться по вихідних. Один день в одному місці. Загалом 52 події продовж 6 місяців.
5. Аукціон "Друге життя бібліотечного стільця". Стілець - головний атрибут будь якої бібліотеки. Сидячи на бібліотечних стільцях можна читати книги, можна слухати лекції і книжкові презентації, можна просто мріяти і вдихати приємний книжковий аромат. Якби стільці могли говорити, вони так багато розповіли про відвідувачів та великих письменників, які свого часу на них сиділи та створювали свої шедевральні твори. Без стільців взагалі не можливо обійтися справжньому книголюбів. Адже саме стільцях можна розмістити книжки, що не поміщаються на книжковій полиці. А ще, можна побудувати зручний книжковий стелаж, розмістивши планку між двох
стільців. Стільці та книги взагалі взаємопов'язані компоненти, бо якщо в стільця проблеми з ніжкою, її можна підперти стопкою книг у щільних обкладинках. Власне саме з причини міцного та взаємовигідного товариства книжок та стільців, виникла ідея розмістити книжковий ярмарок на стільцях і стільчики різних розмірів, з різноплановим функціональним призначенням.
Благодійний аукціон відбуватиметься в мерії міста Харків в режимі офлайн та онлайн, під час події на торги виставлятимуться оновлені бібліотечні стільці, заздалегідь зібрані у закладах. Оновленням стільців, що будуть виставлені на аукціон займатимуться молоді художників, студенти художніх ВУЗів Харкова, які реставруватимуть та розфарбовуватимуть лоти.
Отриманий від аукціону дохід буде використаний на оновлення бібліотечних фондів.
6. Фестиваль книги и кави "Coffeebook" - На фестивалі буде представлено різні сектори української культури: видавництво книжок
українських авторів; творчість вітчизняних музикантів та художників; вироби майстрів, створені власноруч; мистецтво виготовлення кави та культура її споживання. Відбуватиметься презентації книжок авторами.
7. Відкриття літературної кав'ярні на базі нової книгарні "Книголенд" - Відкриття 3 нових книгарень "Книголенд" поза межами гранту, силами партнеру проекту "Книголенд". В рамках проекту за кошти гранту УКФ в одній з нових книгарень буде відкрита книжкова кав'ярня "Книжковий десерт". В літературній кав'ярні відбуватимуться книжкові події продовж усього періоду реалізації проекту . Модеруватиме події - Насоненко Олена.
Отже, зважаючи на необхідність наявності фахової оцінки проекту та його складових, актуальності для суспільства в напрямку поширення традиції читання серед різнопланової аудиторії потенційних читачів, просимо Вас проаналізувати додаткові матеріали (презентацію) щодо проекту та висловити свої зауваження. Будемо щасливі, якщо Асоціація видавці та книгорозповсюджувачів України підтримає проект, а українські видавництва візьмуть участь в його подіях.
З повагою
Організаційний комітет

Спільний каталог авторських прав

Блоги

  • трав. 28, 2024

    Про Харків і про книжки

    Я не намагатимуся описати весь потенціал книжкової галузі, зосереджений в Харкові. Хто знає - той знає. Адже кожен пост, який збирає багато поширень, бачить ворог. Окрім того, в інших містах України працюють патріотичні українські видавництва, які у разі чого підхоплять…
  • трав. 26, 2024

    Лист-звернення генеральної директорки Vivat Юлії Орлової

    «Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних комплексів повного циклу у Східній Європі, в якому друкуються майже всі видавництва України, підприємство, яке веде свою історію з 1996 року. Це одне з ключових підприємств для книговидавничого циклу. Зупинка в роботі такого підприємства…
  • трав. 25, 2024

    З професійним святом!

    Щиро вітаю вас, колеги і друзі, з нашим професійним святом - Днем працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження! День весняний дарує наше свято.Квітує світ, синіє далина.Як хочеться сказати вам багатоПід келих золотавого вина!Ми — книгарі! І це вже наша доля,Це —…
    Written by
  • трав. 24, 2024

    росіяни не сьогодні почали знищувати українську книжкову галузь

    Давайте відверто: росіяни не сьогодні почали знищувати українську книжкову галузь. Вони це робили тридцять років тому умовно ринковими методами, починаючи з роздавання премʼєром Черномирдіним та міністром Полтораніним фантастичних пільг та преференцій власним видавцям. Тут і звільнення від податків, і фіксовані…
  • трав. 18, 2024

    Професійне

    Майже три місяці я виконую обов'язки Президента Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів паралельно з завантаженням на основній роботі - генерального директора і головного редактора видавництва Фоліо. Є ще написання книжок, що для мене - абсолютно самодостатня творча справа. Наявність кількох…

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ