УКРАЇНСЬКА ВИДАВНИЧА АСОЦІАЦІЯ

Події в Україні

Опубліковано в Події в Україні

Премія імені Шевельова: PEN Ukraine приймає конкурсні есеї

вер. 06, 2025 Переглядів: 14
Премія імені Шевельова: PEN Ukraine приймає конкурсні есеї

Український PEN оголосив конкурс на здобуття Премії імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики-2025. Податися можна до 15 жовтня. 

Запропонувати кандидатів можуть українські та іноземні культурні інституції, видавництва, наукові центри та творчі обʼєднання.

На розгляд беруть художні або наукові есеї українських авторів (нонфікшн), написані українською мовою та опубліковані в паперовому вигляді (книжка, збірка) упродовж 2025 року. Кожен твір може брати участь у конкурсі на здобуття Премії лише один раз.

Як податися?

  1. Заповнити електронну форму.
  2. Надіслати поштою два паперові примірники книги (відправити на відділення «Нової пошти» №308 у Києві, отримувач – Анна Шевченко, +380968249032).

Премію імені Юрія Шевельова присуджують українським авторам раз на рік, починаючи з 2013-го, за художні й наукові есеї та внесок у жанр — незалежність думки і витонченість стилю. Імʼя Юрія Шевельова у нагороди невипадкове: саме він започаткував модерну українську есеїстику. 

Лауреати Премії минулих років:

2013 — «Одної і тої самої» Тараса Прохаська й «Історії для домашнього вжитку» Андрія Портнова;

2014 — «Сполохи» Костянтина Москальця;

2015 — «Більше/менше» Олександра Бойченка;

2016 — «Чарунки долі» Вахтанґа Кебуладзе;

2017 — «Саудаде» Андрія Любки;

2018 — «Плинні ідеології» Володимира Єрмоленка;

2019 — «65 українських шедеврів. Визнані й неявні» Діани Клочко;

2020 — «Культура принад і спротиву» Тараса Лютого;

2021 — «Ласощі для Медора» Андрія Бондара;

2022 — «Нам і далі загрожує вічність» Андрія Павлишина;

2023 — «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення» Олександра Михеда;

2024 — «Бахмут» Мирослава Лаюка.

Вручать нагороду в Києві 17 грудня — у день народження Юрія Шевельова.

Засновниками Премії є PEN Ukraine, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, видавництво «Дух і Літера», Центр юдаїки та Український науковий інститут Гарвардського університету.

остання зміна Субота, 06 вересня 2025 13:49
Прочитано 14 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ