ТОП 5 ПОДІЙ
- 1
Різдво! Різдво!
груд. 24, 2024 Category: Події в Україні - 2
Вітаємо Миколу Шейка з Днем народження!
груд. 03, 2024 Category: Події в Україні - 3
Вітаємо Юлію Орлову із входженням до рейтингу «Українська правда 100»!
лист. 21, 2024 Category: Події в Україні - 4
Підтримайте проєкт Влада Кириченка, видавництва "Наш формат" та ГО "Реформація"!
лист. 01, 2024 Category: Події в Україні - 5
Вітаємо Олександру Коваль з Днем народження!
жовт. 20, 2024 Category: Події в Україні
Важливо
Книговидавнича діяльність сучасної України: стан, тенденції та перспективи розвитку
За згодою авторів, розміщуємо статтю директора Книжкової палати України Миколи Сенченка та завідувачки відділу статистичного моніторингу та аналізу друку Книжкової…
Іван Богдан
Chief executive officer у Yakaboo
Стоп контрафакт!
Якщо контрафакт та контрабанда ширитимуться такими темпами як зараз, скоро не буде чого читати українською. Наслідки можуть бути жахливими. Саме тому активно протидіяти порушенням авторського права на книжковому ринку – це принципова позиція Yakaboo.
Ми вважаємо, що легальний ринок може перемогти піратський у боротьбі лише об`єднавши зусилля. Тому круто, що до нас приєднуються великі українські маркетплейси.
OLX Україна відреагував на звернення Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів та вилучив оголошення про продаж контрафактних книжок на своєму ресурсі. До речі, на сайті ОLХ є форма зворотного зв’язку https://bit.ly/3jE8tYA, через яку можна поскаржитись на оголошення, що порушують права інтелектуальної власності.
Про контрафакт
За експертною оцінкою через контрабанду та піратство український книжковий ринок щороку втрачає майже третину своїх прибутків. А ці гроші могли б піти на підтримку та розвиток української книги. Через те, що Україна не має чітких системних механізмів виявлення та покарання зловмисників, які порушують авторське право (нелегально друкують і розповсюджують піратські паперові та електронні копії) українські видавництва не можуть конкурувати з ними в ціні та втрачають своїх читачів. Ті йдуть у «тіньові» канали розповсюдження і назавжди. Очевидно, що контент такої контрабандної/контрафактної продукції не контролюється, тому заборонені в офіційному імпорті книжки з антиукраїнськими гаслами вільно «гуляють» в інтернеті - на популярних меркетплейсах, в соціальних мережах та на сумнівних сайтах. Тож ми ходимо по замкнутому колу: ринку бракує якісного україномовного контенту, бо видавництва не можуть розвиватись через ціновий демпінг з боку піратів, а читачі у пошуку більш доступної книги йдуть на чорний ринок за російськомовним контрафактом. Офіційний ринок зменшується, а тіньовий - зростає. Як розірвати це коло?
Рішення є:
- посилити відповідальність за друк та продаж піратської продукції (ринок уже підготував та надав свої пропозиції щодо внесення змін до трьох ключових законів);
- вдосконалити механізми притягнення до відповідальності піратів (до кримінальної відповідальності);
- наполегливого апелювати до свідомості власників великих маркетплейсів - щоб вимагали від продавців ліцензію та підтвердження авторських прав;
- привчати читачів до відповідального споживання і доброчесності.
Про все це ми мали змогу поговорити під час фахової дискусії «Дамоклів меч української літератури: як контрафакт вбиває книжковий ринок», яка відбулась у межах фестивалю «Зелена хвиля» в Одесі. Дякую організаторам Книжковий фестиваль Зелена хвиля, та нашій модераторці Тетяні Трофименко
Посилання на відеозапис з події https://bit.ly/3AcF4v8
Меморандум з Кіберполіцією
Сьогодні підписали Меморандум з Кіберполіцією. Цей крок є важливим для об’єднання зусиль держави та бізнесу у боротьбі з піратством.
Зараз контрафактна та піратська література є головною загрозою для української книги та книжкової галузі.
Електронне піратство за різними оцінками дорівнює 90% і це не дає можливості українським видавцям розвивати ринок, випускати книги в електронних форматах.
Друковане піратство займає вже більше 30% ринку. Читач, купуючи таку книгу, часто навіть не підозрює, що ця, зовні схожа на оригінал, книжка є піратською версією. Зазвичай підробляють бестселери відомих українських видавництв та масово тиражують російські книжки. Вони коштують в 2-3 рази дешевше українських аналогів, виданих українськими видавцями. Така контрафактна література "вбиває” продажі українських книжок.
Об’єднання з Кіберполіцією – це початок взаємодії, яка буде сприяти розвитку української книги та підтримці українських видавців. І ми будемо раді об’єднати всіх учасників ринку, державні органи та інститути, а також всіх небайдужих, щоб мінімізувати це явище.
Дякую Олександру Гринчаку та його команді за увагу до такого важливого напряму.
Книжкова допомога армії
Повертаємося з Маріуполя. Сьогодні передали нашим військовим у чотири підрозділи 400 книжок українських видавництв.
Втомлені, але отримали неймовірний заряд позитиву. Навіть не уявляв, що зустріч буде настільки теплою.
Коли отримав з рук військових 56-ої окремої мотопіхотної бригади прапор, а від заступника командира полку «Азов» подяку – зворушило до самого серця.
Ми розпочали соціальний проєкт «Бібліотека для героїв» зі звернення військових, які розповіли про брак якісної літератури для саморозвитку та самоосвіти.
Таку ініціативу ми зустріли з радістю і вирушили до Маріуполя, щоб передати міні-бібліотеку та особисто розпитати бійців щодо їхніх вподобань. Спитати: чи потрібно зробити цей проєкт постійним, оновлювати книги та поширювати на інші частини. Відповідь ми отримали однозначну - продовженню проєкту бути.
Ми зрозуміли, що потреба на якісну книгу у бійців велика.
Тож наші партнери-видавництва, буду радий, якщо ви теж долучитесь до цієї ініціативи і разом ми зможемо охопити більше військових частин і зробити якісну українську літературу доступною для наших воїнів.
Дякую, вам, воїни за таку зустріч, що надихає!
Спільний каталог авторських прав
Авторське право
Блоги
- лист. 19, 2024
Потенціал для зростання
Ми постійно між видавцями обговорюємо динаміку нашого книговидавничого ринку. Поки що цифр за 2024 рік немає, але за даними Книжкової палати за 1 півріччя 2024 року маємо незначне зменшення кількості найменувань ( на 6 %) і на 70% зростання накладів.…Written by Юлія Орлова - лист. 14, 2024
До 80-річного Ювілею Публічної бібліотеки імені Лесі Українки
На моє глибоке переконання, шлях від людини фізичної до соціальної, моральної, духовної, освіченої особистості пролягає через бібліотеку. І прогрес людської цивілізації протягом усієї її історії бере свій початок із бібліотеки, де зібрано моральні, культурні, інтелектуальні надбання всіх минулих поколінь. Бібліотека…Written by Оlexandr AfoninTags: бібліотека - жовт. 27, 2024
975 день широкомасштабного вторгнення
Про книжкові виставки і не тільки.Про стан книговидання і книжкової торгівлі.Про культурну політику.Про майбутнє.Серія публікацій. Шоста частина. 16. Переходимо від суто книжкових питань до питань інформаційної безпеки, інформаційного впливу, інформаційного спротиву та інформаційного тиску на ворога. Спочатку про українців і…Written by Олександр Красовицький - жовт. 26, 2024
974 день широкомасштабного вторгнення
Про книжкові виставки і не тільки.Про стан книговидання і книжкової торгівлі.Про культурну політику.Про майбутнє.Серія публікацій. П'ята частина. 13. Про законодавство в галузі. Як ми раділи, що з'явився в червні 2022 закон, що забороняє книжки походженням з двох держав-агресорів, ще більше…Written by Олександр Красовицький - жовт. 24, 2024
973 день широкомасштабного вторгнення
Про книжкові виставки і не тільки.Про стан книговидання і книжкової торгівлі.Про культурну політику.Про майбутнє.Серія публікацій. Четверта частина. 10. Видавці займають вільні після росіян місця на ринку, відкриваються книгарні, автори пишуть нові книжки… Все добре? Ні. Книгарні не тільки відкриваються, але…Written by Олександр Красовицький
Інформація для ЗМІ
Український інститут книги завершив розрахунки за придбану книжкову продукцію
Станом на 29 грудня 2018 року Український інститут книги завершив розрахунки за придбану у 2018 році книжкову продукцію для поповнення…