ТОП 5 ПОДІЙ
- 1
Різдво! Різдво!
груд. 24, 2024 Category: Події в Україні - 2
Вітаємо Миколу Шейка з Днем народження!
груд. 03, 2024 Category: Події в Україні - 3
Вітаємо Юлію Орлову із входженням до рейтингу «Українська правда 100»!
лист. 21, 2024 Category: Події в Україні - 4
Підтримайте проєкт Влада Кириченка, видавництва "Наш формат" та ГО "Реформація"!
лист. 01, 2024 Category: Події в Україні - 5
Вітаємо Олександру Коваль з Днем народження!
жовт. 20, 2024 Category: Події в Україні
Важливо
Книговидавнича діяльність сучасної України: стан, тенденції та перспективи розвитку
За згодою авторів, розміщуємо статтю директора Книжкової палати України Миколи Сенченка та завідувачки відділу статистичного моніторингу та аналізу друку Книжкової…
Ігор Степурін
Видавець, засновник, директор з проектів у видавництві Саміт-Книга.
Голова ревізійної комісії в УАВК.
Різдвяні книжкові подарунки для бібліотеки Ватикану
Навіть кілька хвилин спілкування з Послом України Andrii Yurash, між його щільним графіком державних справ, дозволяють переконатися, наскільки це тонкий політик, справжній інтелектуал і просто чудова, доброзичлива людина, яка з повагою ставиться до української культури, мистецтва та книг та максимально сприяє її просуванню у світі.
Впевнений, що ми маємо ще багато чудових спільних проектів з Посольство України при Святому Престолі.
Шановна Diana Yurash дякую за різдвяні подарунки, а я передав для Вас та бібліотеки Ватикану дві нові чудові книжки.
Унікальна книга іспанською білінгвою української поезії та українського живопису "Un Punado de Tierra. Poesia y pintura de UCRANIA", яка видана в Іспанії завдяки підтримці Сергей Чайка , з надією, що таке відання має бути видане і італійською.
Та арт - відання #Полісся_Як_Всесвіт від Ірина Баковецька , яке наступного року вийде англійською у британському видавництві Glagoslav Publications ❤️
А я нагадую, що ми продовжуємо формувати бібліотеку Ватикану, а також європейські бібліотеки українськими книгами у рамках проекту Українська книжка полиця, за підтримки першої пані України Олена Зеленська та Український інститут книги та Українська книжка бібліотекам країн Європи https://uabook.eu/ від Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна Центральна бібліотека ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва та Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів
#UAbookEU
Все залежить від нас
Чи залишимося ми попелом або станемо Феніксом, залежить тільки від нас. Дао Ден Мін
Намагання відновити зруйноване поліграфічне виробництво у Макарові.
Необхідно ремонтувати розбомблені приміщення, закуповувати частково знищене обладнання для відновлення виробничого циклу.
Робоча зустріч в МКІП 20 вересня 2021 року
20 вересня 2021 року у МКІП відбулась робоча зустріч з представниками Українського інституту книги, представника Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, експертами з протидії дискримінації, народними депутатами, представниками громадських організацій щодо внесення змін до нормативно-правових актів, що регулюють поповнення бібліотечних фондів книжковою продукцією.
Під час зустрічі учасники обговорили порядок відбору книжкової продукції і порядок відбору експертів. Планується, що робоча група перегляне критерії до відбору експертів до експертних рад, запропонує сфери, з яких варто долучити фахівців (психологів, експертів з гендерних питань). Також планується переглянути вимоги заявок від видавців щодо книжкової продукції, що пропонується до відбору.
Наразі готується наказ про затвердження персонального складу Робочої групи. Засідання заплановано на 04 жовтня 2021 року, на якому будуть обговорені пропозиції до вищезгаданих порядків.
Якщо у вас є ідеї, що саме треба вдосконалити в процедурі відбору книжкової продукції, щоб до бібліотек потрапляла якісна та сучасна література, надсилайте до 01 жовтня 2021 року, будь ласка, їх на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Пам'яті Юрія Рибачука
Юро, Юро... Як же так...
В це неможливо повірити...
Моє перше велике інтерв'ю як видавця було саме тобі у Коментарях... На дві шпальти...
У мене воно залишилося з твоїм автографом...
Потім заступник Міністра культури...
Чесний, порядний, професійний, інтелігентний...
Багато спільних заходів, конференцій...
У твоїй чудової бібліотеці багато книжок Видавництво "Мистецтво" та видавництва Саміт-Книга
Я впевнений сьогодні ти б шалено вболівав за збірну України у Римі...
47 років... Чудова людина...
Дуже боляче...
Це напевно одно з останніх твоїх фото, яке зробив Олександр Афонін.
Світла пам'ять, друже Юрій Рибачук
Робоча зустріч з міністром культури і інформаційної політики
Півторагодинна розмова, місцями емоційна, але така важлива і конструктивна зустріч Міністра Міністерство культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко з видавцями країни- членами Українська Асоціація Видавців та Книгорозповсюджувачів президент Александр Афонин та керівництва Український інститут книги директорка Олександра Коваль, відбулася дякуючи керівникам Комітет гуманітарної та інформаційної політики Yevheniya Kravchuk та Никита Потураев
Галузь під час карантину реально опинилася в критичному стані (за озвученими даними директора Книжкової палати України Миколи Сенченко тиражі виданих книг за перші півроку 2020 року знизилися на 60%, кількість назв в 2 рази в порівнянні з цим же періодом 2019 року).
Середній наклад з трьох тисяч єкземплярів знизився до 1000 єкземплярів і продовжує знижуватися, що робить поліграфічне виробництво нерентабельним і значно підвищує собівартість книжок ( за доповіддю керівників провідних поліграфічних підприємств країни Sergey Polituchiy Александр Попович)
Тому, відразу відмовилися від створення Міжвідомчої комісії з книговидання та промоції читання при Кабінеті міністрів України (О.Ткаченко: "Вам їхати треба або "шашечки ") на користь створення невеликих робочих груп для оперативного вирішення питань:
?- Про кредитування галузі і виконання програми доступні кредити 5-7 -9 для видавництв під товарне забезпечення;
?- Про оперативне виконання Закону України 3377 для отримання грантів інституційної підтримки видавничої галузі;
?- про боротьбу з піратством і ліцензування ввезення зарубіжної літератури;
?- про бюджет Українського інституту книги на 2021 рік і фінансування програм наступного року;
?- про бібліотечну реформу і забезпечення бібліотек і центрів надання культурних послуг новими книгами українських видавництв;
?- про податкові пільги з ПДВ і податку на прибуток на всьому етапі створення книги, включаючи поліграфічні послуги
З сьогоднішньої зустрічі і спілкування з Міністром я ще раз підтвердив своє переконання, що часи нормативів, інструкцій і вказівок вже в минулому і необхідно йти в "поля" і доводити на місцях (керівникам ОТГ) про важливість культури, читання, бібліотек. А також дуже важлива правильна комунікація всіх державних інституцій.
Роботи багато, але ми готові до праці і вселяє надію, те що є розуміння проблем і бажання їх рішень на найвищому рівні.
P.S. Унікальне відання Кобзаря видавництва Школа пану Міністру сьогодні подарували. Дяка Илья Федиенко)
Про відкриття нового книжкового простору в Києві
Дорогі друзі-видавці, шановні колеги!
Ми довго планували відкрити в Києві щось на зразок бібліоколлектора, куди можуть прийти бібліотекарі, керівники відділів комплектації не лише з багатьох бібліотек Києва та Київщини, але з усієї України та познайомитися з книгами різних вітчизняних видавництв, з їх новинками, а також вибрати книжки для закупівлі за ціною видавництва.
І кращого рішення для такої ініціативи і створення такого місця, ніж нова сучасна бібліотека площею понад 1000 кв.м. у Києві знайти було складно.
Ми вдячні Департаменту культури міста Києва, управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянського району за співпрацю і надані приміщення для створення такого простіру. Ми хочемо, щоб ця сучасна бібліотека по вул. Бальзака, 28 у Києві стала "своїм" місцем не тільки для великих видавництв, а також для так званих "малих", спеціалізованих видавництв всієї України, видавців з регіонів країни, книги яких не завжди потрапляють на полиці книжкових магазинів, книжкових мереж і в коло зору бібліотекарів при відборі книжок для закупівлі.
Друзі, ми прагнемо, щоб ви могли запросити в цей бібліохаб своїх партнерів, клієнтів і просто читачів для ознайомлення з вашими книжками, новинками, організувати зустріч з авторами вашого видавництва, провести переговори в зручному і сучасному місці.
Ми впевнені, що створення такого бібліоколлектора в Києві (в разі позитивного досвіду, ми плануємо створення таких просторів на базі нових, сучасних бібліотек в крупних обласних центрах) буде суттєвим кроком до створення єдиної електронної бази книг для закупівель бібліотеками, сприяє рішенню питання єдиної роздрібної ціни на книжки, а також до можливості закупівлі нових книг бібліотеками у вітчизняних видавців не раз на рік, а систематично (хоча б раз на квартал) за процедурою закупівлі книги у единого постачальника.
Ми дякуємо Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів та Українська бібліотечна асоціація за підтримку проекту. Запрошуємо видавництва до співпраці і обговорення деталей взаємодії.
А вже 3 березня 2020 року ми запрошуємо усіх партнерів і учасників проекту на відкриття книжкового простору у бібліотеці і першу зустріч бібліотекарів Києва з українськими видавцями.
Буду вдячний за репости та пропозиції, щодо проекту.
Спільний каталог авторських прав
Авторське право
Блоги
- лист. 19, 2024
Потенціал для зростання
Ми постійно між видавцями обговорюємо динаміку нашого книговидавничого ринку. Поки що цифр за 2024 рік немає, але за даними Книжкової палати за 1 півріччя 2024 року маємо незначне зменшення кількості найменувань ( на 6 %) і на 70% зростання накладів.…Written by Юлія Орлова - лист. 14, 2024
До 80-річного Ювілею Публічної бібліотеки імені Лесі Українки
На моє глибоке переконання, шлях від людини фізичної до соціальної, моральної, духовної, освіченої особистості пролягає через бібліотеку. І прогрес людської цивілізації протягом усієї її історії бере свій початок із бібліотеки, де зібрано моральні, культурні, інтелектуальні надбання всіх минулих поколінь. Бібліотека…Written by Оlexandr AfoninTags: бібліотека - жовт. 27, 2024
975 день широкомасштабного вторгнення
Про книжкові виставки і не тільки.Про стан книговидання і книжкової торгівлі.Про культурну політику.Про майбутнє.Серія публікацій. Шоста частина. 16. Переходимо від суто книжкових питань до питань інформаційної безпеки, інформаційного впливу, інформаційного спротиву та інформаційного тиску на ворога. Спочатку про українців і…Written by Олександр Красовицький - жовт. 26, 2024
974 день широкомасштабного вторгнення
Про книжкові виставки і не тільки.Про стан книговидання і книжкової торгівлі.Про культурну політику.Про майбутнє.Серія публікацій. П'ята частина. 13. Про законодавство в галузі. Як ми раділи, що з'явився в червні 2022 закон, що забороняє книжки походженням з двох держав-агресорів, ще більше…Written by Олександр Красовицький - жовт. 24, 2024
973 день широкомасштабного вторгнення
Про книжкові виставки і не тільки.Про стан книговидання і книжкової торгівлі.Про культурну політику.Про майбутнє.Серія публікацій. Четверта частина. 10. Видавці займають вільні після росіян місця на ринку, відкриваються книгарні, автори пишуть нові книжки… Все добре? Ні. Книгарні не тільки відкриваються, але…Written by Олександр Красовицький
Інформація для ЗМІ
Український інститут книги завершив розрахунки за придбану книжкову продукцію
Станом на 29 грудня 2018 року Український інститут книги завершив розрахунки за придбану у 2018 році книжкову продукцію для поповнення…