Важливо

Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Лист УАВК Міністрові фінансів України стосовно розподілу коштів бюджету 2023

груд. 09, 2022 Переглядів: 296

Вих. №76/11
від 29.11.2022

Міністрові фінансів України
Марченку С. М.

Копії: Голові
Комітету Верховної Ради України
з питань гуманітарної та
інформаційної політики
Потураєву М. Р.

Міністрові культури та
інформаційної політики України
Ткаченку О. В.

Директору
ДУ «Український інститут книги»
Коваль О. А.

Шановний Сергію Михайловичу!

Громадська спілка «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» (ГС «УАВК») звертається до Вас із пропозицією щодо перерозподілу коштів, передбачених Державним бюджетом України на 2023 рік для Державної установи «Український інститут книги» під реалізацію його програм.
Наскільки нам відомо, із 74 млн гривень, виділених Державній установі «Український інститут книги», програмою очолюваного Вами Міністерства 56 млн гривень передбачено спрямувати на оплату перекладів закордонними видавництвами творів українських авторів мовами народів світу та їх видання за межами України.
На нашу думку, це було би доцільним за інших умов, а не тоді, коли вітчизняне книговидання та бібліотеки зазнали значних втрат унаслідок російської агресії проти України.
Українські видавництва жорстко потерпають від браку коштів для продовження своєї діяльності, а бібліотеки, які потрапили під обстріли в зоні бойових дій або знищені окупантами на звільнених від окупації територіях, без книжок.
Національна книга — це потужна протидія путінській пропаганді. Стрімке падіння платоспроможності переважної частини населення країни різко зменшило його можливості придбання книжок і доступу до тих знань та інформації, які несе вітчизняна книга, а відповідно, призводить до зменшення її впливу на свідомість наших громадян та погіршення психоемоційного стану українського суспільства загалом.
У такій ситуації вітчизняному книговиданню вкрай важлива фінансова підтримка з боку держави, якої, на жаль, на сьогодні немає.
З огляду на вищевикладене, просимо Вас, шановний Сергію Михайловичу, розглянути нашу пропозицію щодо переспрямування 56 млн гривень бюджетних коштів із програми підтримки перекладів на програму закупівлі ДУ «Український інститут книги» книжок для бібліотек.
Щиро розраховуємо на розуміння нинішньої ситуації у вітчизняному книговиданні та бібліотечній справі і позитивну реакцію на висловлену пропозицію.


З повагою

президент ГС «УАВК»
Олександр Афонін

остання зміна П'ятниця, 09 грудня 2022 08:56
Прочитано 296 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ