Важливо

Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

ЗАЯВА Правління УАВК щодо спроби ліквідувати Українську академію друкарства

лист. 12, 2022 Переглядів: 546
ЗАЯВА Правління УАВК щодо спроби ліквідувати Українську академію друкарства

ЗАЯВА
Правління Громадської спілки
«Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»
щодо спроби Міністерства освіти і науки України шляхом реорганізації ліквідувати Українську академію друкарства

11.11.2022

У видавничому співтоваристві України глибоку стурбованість викликала озвучена ректором Української академії друкарства, єдиного в Україні автономного закладу вищої освіти, який готує фахівців видавничої справи, поліграфії та книжкової торгівлі, інформація щодо підготовленого Міністерством освіти і науки України та поданого в Кабінет Міністрів України нічим не обґрунтованого рішення про ліквідацію Академії як юридичної особи шляхом реорганізації та приєднання її до Львівського національного університету імені Івана Франка.

Навіть у мирні часи подібне рішення не мало би права на існування без відповідних галузевих консультацій та консультацій з педагогічними колективами Української академії друкарства і Львівського національного університету. В умовах же війни, коли видавнича галузь зазнала важких кадрових і матеріальних втрат і як креативна, соціокультурна галузь потребує посиленої уваги та підтримки з боку органів влади, кулуарне рішення про реорганізацію головного галузевого вищого закладу освіти є неприпустимим і потребує ретельного вивчення витоків прийняття цього невідповідного нинішній ситуації рішення.

Львівська академія друкарства — це жива історія національного книговидання, і її ліквідація означатиме повне ігнорування тієї сутнісної й націє- та державотворчої функції, яку виконує національна книга. Адже жодні процеси відновлення та розбудови української державності та соціально-культурний і економічний розвиток неможливий без якісно підготовленого, професійного кадрового ресурсу. Запропонований же проєкт рішення спрямований проти забезпечення національного книговидання таким ресурсом.
Тому Правління Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» висловлює свою незгоду з такими діями Міністерства освіти і науки України і вимагає від його керівництва відкликання з Кабінету Міністрів України їхнього подання.


Правління
ГС «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»

остання зміна Субота, 12 листопада 2022 08:33
Прочитано 546 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ