Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Лист Прем'єр-міністрові стосовно зняття ввізного ПДВ на друкарський папір від 27.07.22

лип. 28, 2022 Переглядів: 99
Лист Прем'єр-міністрові стосовно зняття ввізного ПДВ на друкарський папір від 27.07.22

Вих. № 48/07
від 27.07.2022

Прем’єр-міністрові України
Шмигалю Д. А.

Шановний Денисе Анатолійовичу!

Громадська спілка «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів», яка представляє інтереси суб’єктів видавничої справи України, звертається до Вас у зв’язку з глибокою кризою, в якій опинилося вітчизняне книговидання через агресію путінської Росії проти нашої суверенної держави.
У результаті бойових дій на півночі та сході України видавництва, книжкові магазини, поліграфічні підприємства зазнали великих втрат як у матеріальній складовій, так і в персоналі, задіяному у процесі книготворення. Ці втрати призвели до різкого зменшення обсягів виробництва книги як за кількістю назв, так і за накладами, що, своєю чергою, потягло за собою збільшення вартості української книги.
Станом на середину липня поточного року загальний обсяг видання книжок становить близько 40 % від аналогічного минулорічного періоду. Найкритичніша ситуація із забезпеченням офсетним папером для друку книжок.
Упродовж тривалого періоду українські видавці та поліграфісти стикаються з браком паперу та стрімким зростанням його вартості на світовому ринку. В умовах війни дефіцит паперу, який майже на 90 % є імпортованим, зріс ще більше, як і його вартість через зростання в 2,5-3 рази логістичних операцій та високий рівень інфляції в Україні. А остання зміна Національним банком України курсу гривні щодо долара США і євро підняла вартість паперу та технологічних матеріалів для друку книжок, які на всі 100 % є імпортованими, до небачених раніше висот.
Унаслідок усіх вищезазначених чинників вартість української книги зросла на 30-35 %, що робить її майже непідйомною для значної кількості вітчизняних споживачів.
Оскільки через війну державні програми підтримки книговидання анульовано, а висока вартість книжок різко знижує можливості продажу їх на внутрішньому ринку, це призведе до швидкого згортання діяльності вітчизняного книговидання. Згортання ж обсягів виробництва і споживання книжкової продукції вкрай негативно вплине на рівень освіти, культури, науки в нашій державі і призведе до стрімкого падіння якості професійної підготовки трудового ресурсу.
Варіантом впливу сьогодні на стрімке зростання вартості книжок ми вбачаємо звільнення паперу і технологічних матеріалів для друку книжок та целюлози від ввізного ПДВ як товарної продукції, віднесеної до категорії критичного імпорту, а також звільнення від внутрішнього ПДВ виробництва офсетного паперу вітчизняними його виробниками.
З огляду на вищевикладене просимо Вас розглянути питання зняття ввізного ПДВ на друкарський папір, целюлозу та технологічні матеріали для друку книжок, а також на офсетний папір вітчизняного виробництва, чим забезпечити підтримку освітнього, культурного та професійного рівня населення України.
Висловлюємо щиру надію на позитивне вирішення Кабінетом Міністрів України порушеного питання.


З повагою
президент ГС «УАВК» Олександр Афонін

остання зміна Четвер, 28 липня 2022 09:27
Прочитано 99 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

 • серп. 17, 2022

  Чому українські підручники небезпечні?

  Вчора у Москві під час військово-технічного форуму Армія-2022 та конференції з міжнародної безпеки, військове керівництво РФ продемонструвало макет українського класу зі зразками особливо небезпечних речей - українських книжок та підручників. Для мене та нашої команди Навчальна література видавництва «Ранок» було…
  Written by
 • серп. 07, 2022

  164 день агресії

  Професійне. Але не тільки для видавців та авторів. 1. Протягом останнього часу відбулося три події, які вплинули на книжковий ринок взагалі і конкретно на діяльність видавництва Фоліо, яке я очолюю 32 роки. Йдеться про непідписання Президентом закону про заборону книжок…
 • черв. 30, 2022

  Список Заявок на отримання фінансової допомоги станом на 30.06.22

  Список Заявок на отримання фінансової допомоги від юридичних осіб та ФОП, які є діючими суб’єктами книговидання та книгорозповсюдження і постраждали внаслідок військової агресії росії. Станом на 11:00 30 черня 2022 р. (Довідково: результати розподілу першого траншу фінансової допомоги) № Дата…
  Written by
 • черв. 01, 2022

  Про участь в щорічній конференції Німецької асоціації видавців і книготорговців

  Учора, 31 травня, мав честь бути запрошеним, як президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, до участі в щорічній конференції Німецької асоціації видавців і книготорговців, яка 2025 року відзначатиме своє 200-річчя з дня заснування. Після доповідей президентки Асоціації Каріни Шмідт-Фридеріх та…
  Written by
  Детальніше...
 • трав. 31, 2022

  Список Заявок на отримання фінансової допомоги станом на 31.05.22

  Список Заявок на отримання фінансової допомоги від юридичних осіб та ФОП, які є діючими суб’єктами книговидання та книгорозповсюдження і постраждали внаслідок військової агресії росії. Станом на 20:00 31 травня 2022 р. (Довідково: результати розподілу першого траншу фінансової допомоги) № Дата…
  Written by

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ