Важливо

Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Лист Міністру культури та інформаційної політики України від 11.04.22

квіт. 11, 2022 Переглядів: 678
Лист Міністру культури та інформаційної політики України від 11.04.22

Вих. № 26/04 від 08.04.2022
Міністру культури та інформаційної політики України
Ткаченку О. В.

Шановний Олександре Владиславовичу!

Війна, яку веде путінська Росія проти України на полях битв та в інформаційному просторі, наочно продемонструвала непересічне значення національної книги для підтримки духу українців, патріотизму, озброєння їх знаннями, необхідними для перемоги над ворогом.
На превеликий жаль, людські та матеріальні втрати, яких зазнала видавнича галузь України, ввели її в анемічний стан, позбавили можливості активно відновити свою діяльність та забезпечувати потреби українців у такому надважливому соціально-культурному та інтелектуальному продукті, яким є книга.

Для запуску видавничої галузі, як і для будь-якого бізнесу, необхідна кров, тобто кошти, які в неї на сьогодні відсутні. Ба більше, нині вітчизняні видавці активно забезпечують на благодійних засадах книгами українців як у межах України, так і за кордоном, куди ті тимчасово виїхали через нинішні трагічні обставини, чим фактично «обнуляють» запаси готової продукції, не маючи можливості її оновлення та поповнення.

Ми абсолютно свідомі того, що у держави нині немає можливостей для фінансової підтримки галузі, якої вона потребує, навіть за розуміння цього. Однак без повернення національного книговидання до активного життя буде важко перемогти і відбудувати країну.

Тому звертаємося до Вас, шановний Олександре Владиславовичу, із проханням ініціювати звернення до уряду України, державних і комерційних банків:
— визнати книговидання критично важливою галуззю країни;
— державним та комерційним банкам України забезпечити суб’єктам книговидання доступ до низьковідсоткових кредитів в обсягах, які вони потребують для відновлення своєї діяльності та забезпечення населення необхідними за асортиментом та накладами обсягами різножанрової літератури, а також для надання відповідних книготорговельних послуг.

Щиро сподіваємося на підтримку з Вашого боку цього звернення.

З повагою
президент
ГС «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»
Олександр Афонін

остання зміна Понеділок, 11 квітня 2022 12:07
Прочитано 678 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ