Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Про програму «єПідтримка»

груд. 16, 2021 Переглядів: 156
Про програму «єПідтримка»
Для чого започаткована програма «єПідтримка»?
Програма «єПідтримка» має двоєдину мету. По-перше, це заохотити людей до вакцинації, а значить зберегти життя та здоров’я українців, зменшити навантаження на вітчизняну систему охорони здоров’я. По-друге, Уряд вбачає в ній ще й економічний ефект. Він полягає в тому, аби підтримати ті галузі економіки, що найбільше потерпіли від коронавірусних обмежень. За підрахунками експертів – це понад шість тисяч підприємств, що працюють в транспортній, креативній, культурній галузях. Врахуйте й те, що ця сфера має одні з найбільших мультиплікаторів та високу додану вартість.
Хто зможе отримати 1000 грн? 
Виплати можуть отримати усі повністю вакциновані українці, незалежно від того, коли  робили щеплення. Проте, вони мають підтвердити свою вакцинацію сертифікатом у застосунку  «Дія». Важливо те, що нарахована тисяча гривень не підлягає оподаткуванню та не є перешкодою для нарахування субсидії.


Яким чином 1000 грн отримуватимуть ті громадяни України, які наразі не мають додатка ДіЯ?
Безумовно, нарахування отримають і ті українці, які не мають доступу до застосунку «Дія». Ми усвідомлюємо, що до такої категорії належать, насамперед, представники старшого покоління. Зазначу, що реалізація  програми «єПідтримка» передбачена в декілька етапів. Розпочнуться виплати вже з 19 грудня саме через додаток «Дія». А в третьому кварталі 2022 року розпочнеться другий етап реалізації програми, і він розрахований саме на людей, які не мають доступу до «Дії». Нині Уряд спільно з банківськими установами розробляє механізм такого нарахування. Згодом ми детально будемо про це інформувати.    
 
Чи буде якийсь часовий ліміт на те, щоб витратити цю 1000 грн?
Такий часовий проміжок передбачено. Громадяни мають витратити нараховану тисячу гривень протягом чотирьох місяців від моменту отримання. 
Сама програма стартує з 19 грудня цього року та триватиме впродовж усього 2022 року. 
Щоб скористатись програмою в 2021 році, треба подати заявку до 29 грудня 2021 року. 

Хто є партнерами програми?
Програма буде реалізовуватись спільно з банками. Наразі участь в програмі беруть 6 банків: Monobank, Альфа-банк, А-Банк, ПриватБанк, Укргазбанк, Ощадбанк. Поступово будуть долучатись і інші банки. Це коло буде збільшуватись, адже ми активно проводимо консультації з усіма банками, які працюють в Україні, з метою їх долучення до програми.
 
Який обсяг фінансування реалізації ініціативи Президента та чи вистачить коштів на усіх вакцинованих? 
Обсяги фінансування програми збільшені. Спочатку ми планувати  виплатити 3 мільярди гривень вакцинованим українцям лише цього року  та таку  ж суму протягом 2022 року. Але потім ухвалили рішення про збільшення фінансування до 8 мільярдів гривень вже цього року, зважаючи на активність українців щодо генерування сертифікатів про вакцинацію в застосунку «Дія». І в цьому нас підтримала Верховна Рада України. При необхідності у 2022 році фінансування може бути збільшено. Тому немає ніяких підстав для хвилювання – коштів вистачить усім вакцинованим. 

Чи плануються додаткові системи захисту додатку «Дія», щоб унеможливити списання коштів зловмисниками?
Насамперед, програма «Дія» має досить надійні ступені захисту. Це засвідчили як вітчизняні, так і міжнародні експерти. Також засоби захисту нарахувань посилять і банки, які вже мають достатній досвід та надійні платіжні системи.
 
Як можна буде віртуальною карткою оплачувати послуги ? Ці гроші можна отримати на руки? Чи на спеціальний рахунок? 
Готівкою ці кошти отримати не можна. Ми свідомо не пішли на це, аби не провокувати інфляційні процеси. Тисяча гривень буде нараховуватися на віртуальний рахунок в онлайн-банку. Тому Мінцифри сформувала технічні умови підключення до програми банків-емітетів, які підписують договори інформаційної взаємодії та декларації відповідності технічним вимогам. Також банківські установи повинні внести МСС-коди, які обмежують витрати із цих рахунків. 
Для українців, які мають бажання взяти участь у програмі «єПідтримка» вже на першому етапі, запропоновано наступний алгоритм дій. По-перше, обрати в застосунку «Дія» послугу «єПідтримка» та пройти перевірку та відповідність визначеним критеріям. По-друге, відкрити в онлайн-банку віртуальний рахунок, на який і буде перераховано кошти.  
Важливо – послуга зараз надаватиметься тільки через мобільний застосунок Дія, не через портал Дія.
 
Чи картка для зарахування допомоги буде платною? Чи буде комісія за обслуговування?
Потрібно врахувати, що це буде віртуальна картка. Вона створюватиметься безкоштовно. Так само не потрібно  сплачувати будь-які комісій за її обслуговування.
 
Який повний перелік послуг, на які можна буде витратити 1000?
Витратити кошти можна буде на придбання залізничних та авіаквитків на внутрішні рейси. За ці нарахування також можна відвідати кінотеатри, театри, музеї та виставки. Грунтовно вивчивши питання та провівши перемовини з представниками сфери культури, Інституту книги, Асоціацією книговидавців та книгорозповюджувачів, ми розширили перелік. Тому за ці кошти можна  буде придбати й книги. І це прекрасна нагода не лише заохотити українців до читання, а й підтримати вітчизняне книговидавництво та наших літераторів.
 
Чи можна розрахуватись за рахунок допомоги за послугу, якщо вона коштує більше 1000 грн, наприклад, додавши власні кошти з іншого рахунку?
З цієї картки можна витрати тільки 1000 грн, проте ми комунікуємо з бізнесом, щоб передбачити можливість доплатити за послугу, вище 1000 грн, з інших карток.  
 
Як будете проводити відбір підприємств-учасників програми?
Зрозуміло, що в інтересах як Уряду, так і учасників програми, аби коло таких підприємств було якнайширшим.  Вимоги до підприємств-учасників програми:  наявність платіжного терміналу або онлайн точки продажу, відповідність основної діяльності МСС-кодам, перелік яких визначено Постановою Кабінету Міністрів України. Будь-якої додаткової реєстрації підприємств і компаній для їхньої участі в програмі не потрібно.
 
Як буде контролюватися процес використання грошей через «Дію» – на спортзал, театр чи подорож Україною?  
Участь у реалізації програми  братимуть підприємства, основна діяльність яких відповідає МСС-кодам, що визначені Постановою Кабінету Міністрів. Що таке МСС-коди? Це – чотиризначне число, що використовується для класифікації бізнесу за видами товарів та послуг, що він надає. Тож, якщо цього коду не буде в затвердженому Урядом переліку, платіж просто не пройде через банківський термінал.
остання зміна Четвер, 16 грудня 2021 09:19
Прочитано 156 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Каталог

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ