Важливо

Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

"Антидемпінгова" онлайн дискусію

жовт. 08, 2021 Переглядів: 745
"Антидемпінгова" онлайн дискусію

Стан нашої з вами галузі на сьогодні вкрай складний. Втрати, яких зазнали видавництва і книжкова торгівля, для доволі значної частини колег виявилися занадто великими, що спонукало їх призупинити діяльність чи взагалі згорнути.

За нашими оцінками, нинішній рік буде найгіршим за всі 30 років доби незалежності. Прогнозоване зменшення обсягів виробництва книжок, порівняно з 2020 роком, за назвами — близько 30 відсотків і за накладами — 50 відсотків.

І з-поміж сонму проблем, які призвели до такого трагічного стану, є одна, породжена самим видавничим середовищем. Хоча підштовхнули до неї й соціальні обставини, її може бути розв’язано шляхом консолідації та узгодженого компромісу між учасниками ринку.

Йдеться про тотальне демпінгування. Зрозуміло, що в основі цього явища банальне бажання вижити, проте така політика веде до швидкого зменшення обсягів оборотних коштів у гравців і позбавляє їх перспектив розвитку.

Цей процес виглядає так:
— видавництва продають зі складу свою продукцію зі знижкою, зокрема й новинок, більшою, ніж вони надають партнерським книготорговельним підприємствам і ФОПам, без повідомлення їх про продажі з такими знижками;
— книготорговельні мережі, окремі книгарні і ФОПи проводять акційні продажі зі знижками, значно більшими за зазначені в угодах із видавцем, не інформуючи видавців і не погоджуючи з ним проведення таких акцій;
— онлайн продаж книгарнями книжок за значно нижчою ціною, ніж та, за якою ці книжки виставлено на полицях офлайн книгарень;
— продаж через популярні в Україні маркетплейси, як-от Rozetka, ПРОМ, OLX, та «Фейсбук», «Інстаграм» і «Телеграм» контрафактної паперової книги за ціною в 2—3 рази нижчою за реальну ціну такої книги у видавництві, яке працює в законодавчому полі;

І якщо в питаннях контрафакту не обійтися без допомоги держави, то з тотальним демпінгом ми можемо справитися, досягнувши відповідної компромісної угоди чи меморандуму, підписаному легальними учасниками ринку.

З огляду на це Правління ГС «УАВК» звертається з пропозицією до гравців ринку провести онлайн дискусію з цього питання та напрацювати проєкт спільного антидемпінгового документа.

Проведення онлайн дискусії планується на 12 жовтня 2021 року о 12:00.

Бажаючих взяти участь у дискусії просимо до 15:00 11 жовтня 2021 року надіслати на електронну адресу Асоціації Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. електронну адресу, куди вам буде надіслано посилання для приєднання до ZOOM платформи, а також повідомити про своє бажання виступити під час дискусії.

Посилання для приєднання до ZOOM платформи буде надіслано в понеділок (11.10.2021).
Чекаємо на ваші повідомлення.

З повагою
Правління ГС «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»

остання зміна П'ятниця, 08 жовтня 2021 12:09
Прочитано 745 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ