Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Лист-відповідь з профільного комітету Верховної Ради стосовно антикризових заходів

лип. 14, 2020 Переглядів: 74
Лист-відповідь з профільного комітету Верховної Ради стосовно антикризових заходів

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики
10 липня 2020
Президентові Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів
АФОНІНУ О. В.

Шановний Олександре Васильовичу!

Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув звернення Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів щодо необхідності розроблення та реалізації низки законодавчих ініціатив, програм, заходів, спрямованих на підтримку книговидавничої галузі в умовах дії обмежувальних заходів для протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Комітет підтримує Вашу позицію і переконання про національне книговидавництво як стратегічну галузь, без якої апріорі неможливий цивілізаційний розвиток держави та гармонійне формування людської особистості. Ми усвідомлюємо, що державна політика у видавничій сфері - це, зокрема, й ефективне інвестування у громадян, і вагомий внесок у розбудову держави.
Поширення коронавірусної хвороби COVID-19 і запровадження у зв'язку з цим обмежувальних заходів негативно вплинули на економічну ситуацію в багатьох країнах світу. Як наслідок, стрімко знизилася ділова та господарська активність, обсяги виробництва, надходження до державного та місцевих бюджетів тощо. На жаль, сфера культури зазнала чи не найвідчутніших збитків.
З огляду на це важливим є внесення змін до законодавства України з метою зменшення негативного впливу економічної кризи та протипандемічних заходів, забезпечення виконання функцій держави.

Народні депутати України - члени Комітету напрацювали низку законодавчих ініціатив, спрямованих на запровадження ефективних механізмів надання державної підтримки у кризовий період представникам сфери культури та креативних індустрій, своєчасного перерозподілу видатків розвитку та надання фінансової інституційної підтримки через грантову систему, що допоможе значно скоротити негативні наслідки пандемії як для сфери культури в цілому, так і для пов'язаних із нею сфер економіки.

Так, зокрема, народні депутати - члени Комітету подали і Верховна Рада України вже схвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19».
Серед іншого цим Законом передбачено унормування завдань, функцій та повноважень Українського культурного фонду, зокрема в контексті підтримки проєктів у сфері книговидавничої справи; надання грантів інституційної підтримки юридичним особам усіх форм власності для забезпечення конкурентоспроможності та створення робочих місць в умовах дії запроваджених відповідно до законодавства обмежень господарської діяльності, зумовлених надзвичайною ситуацією чи надзвичайним станом, або вжиття адміністративних та (або) медико-санітарних заходів (карантин); надання грантів на підтримку та розвиток проєктів у сферах культури та мистецтв, креативних індустрій та культурно-пізнавального (внутрішнього) туризму.
Закон розширює функції Українського інституту книги щодо підтримки проєктів у сфері книговидавничої справи та інституційної підтримки суб'єктів видавничої справи (видавців) незалежно від форми власності для забезпечення їх стабільної діяльності та розвитку.

На сьогодні згаданий вище Закон України очікує підпису Президента України.

Народними депутатами - членами Комітету також подано проєкти законів, якими пропонується запровадити низку податкових преференцій для суб'єктів господарювання у галузях культури та креативних індустрій, а також розширити перелік захищених статей Державного бюджету України.

Це проєкти законів: про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо державної підтримки культури, малого бізнесу та креативних індустрій у зв'язку з дією заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (реєстр. № 3379 від 22.04.2020) та про внесення зміни до Бюджетного Кодексу України щодо державної підтримки сфери культури у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (реєстр. № 3378 від 22.04.2020).

Однак, на думку Міністерства фінансів України, передбачене законопроєктами пільгове оподаткування у сфері культури та креативних індустрій призведе до втрат доходів як державного бюджету, так і місцевих бюджетів, зокрема: спричинить збільшення видатків державного бюджету на покриття дефіциту Пенсійного фонду України, а також призведе до зменшення доходів державного та місцевих бюджетів відповідно від податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, військового збору та податку на майно, а також потребуватиме додаткових видатків державного бюджету для компенсації втрат доходів місцевих бюджетів.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики готовий до конструктивної та ефективної співпраці з експертним середовищем у сфері видавничої справи, зокрема з Українською асоціацією книговидавців і книгорозповсюджувачів, для комплексного врахування Ваших пропозицій у напрацюванні нових законодавчих ініціатив і поданні на розгляд Верховної Ради України відповідних законопроєктів для підтримки національного книговидання і книгорозповсюдження.

З повагою
Голова Комітеne Микита ПОТУРАЄВ

остання зміна Вівторок, 14 липня 2020 16:18
Прочитано 74 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Каталог

Блоги

 • серп. 01, 2020

  Нова книгарня в Харкові!

  Який нормальний бізнесмен зараз буде відкривати офф-лайн книгарню?Правильно - не буде.Але дуже вже харків'яни хвалили нашу Книгарня Vivat Харків за атмосферу, затишок і асортимент, і ми вирішили ризикнути і відкрити ще одну книгарню в Харкові наЯ. Мудрого, 38.Спасибі всім нашим…
 • лип. 29, 2020

  Штучний інтелект досягне людського через п’ять років

  Ілон Маск в інтерв’ю Нью-Йорк Таймс сказав, штучний інтелект може перевищити інтелект людини вже 2025 року. Після цього розвиток машинного розуму неймовірно прискориться.Маск постійно попереджає про загрозу штучного інтелекту людству і заснував лабораторію з досліджень АІ ще п’ять років тому.…
 • лип. 23, 2020

  Шановні друзі, колеги, просто небайдужі щиросердні люди!

  Розумію, що нинішній світ і рік надскладні для нас усіх разом і для кожного окремо. Щоправда, коли ви хоча б відносно здорові й маєте можливість якщо не працювати, то хоча б самостійно задовольняти свої звичні людські потреби, та ще й…
  Written by
 • лип. 10, 2020

  З вами нам не страшно!

  Судове засідання у справі за позовом Віктора Медведчука проти Вахтанг Кіпіані та Видавництво Vivat через книгу «Справа Василя Стуса» перенесли на 14 серпня. Засідання відбудеться в дарницькому районному суді Києва о 10:00. Ми неодноразово заявляли, що позов Медведчука — це…
 • лип. 11, 2020

  Закон 3377

  Декілька тижнів тому Верховна Рада прийняла напрочуд вдалий закон 3377 про підтримку нашої культури в кризу. Після звичайних історій з секвестрами, нарешті, до креативних індустрій повернулись обличчям. Але, нажаль, в порушення всіх можливих термінів, підпису Президента на законі немає. Всі…

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ