Важливо

Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Лист про антикризові заходи від президента Міжнародної Асоціації Видавців

трав. 14, 2020 Переглядів: 48

Такі листи відправлені Міжнародною Асоціацією Видавців пану Президенту та пану Прем'єр-міністру.

 

Міжнародна Асоціація Видавців

14 травня 2020
Пану Володимиру Зеленському
Президенту України
11, вул. Банкова
01220 Київ
Україна

Шановний пане Президенте

Щодо: додаткових заходів підтримки для українських видавців через COVID -19

Я пишу вам від імені Міжнародної асоціації видавців (IPA), щоб закликати допомогти українській книговидавничій галузі під час пандемії COVID-19.
IPA є найбільшою в світі федерацією національних, регіональних та спеціалізованих асоціацій видавців книг. Заснована в 1896 році, нашими членами є 83 організацій з 69 країн, включаючи Українську Асоціацію Видавців та Книгорозповсюджувачів (УАВК).
У відповідь на руйнівну пандемію COVID-19, видавців у всьому світі відповіли
відкриттям ліцензій на їх контент та цифрові послуги. Мова йде про книжки для широкої аудиторії, підручники, освітні ресурси та наукові дослідження, видавці швидко відреагували на необхідність відігравати відповідальну роль в суспільстві.
Як Ви, без сумніву, усвідомлюєте, уряди реагують на пандемію COVID-19 різноманітними заходами, по-перше, щоб мінімізувати неминучі загрози їх видавничій галузі та, по-друге, гарантувати, що галузь може відновитись після того, як вірус буде подолано. Уряди реагують таким чином, оскільки визнає культурну, освітню, фінансову та соціальну важливість видавництва, книг та читання..
Консультуючись з нашим українським членом та відслідковуючи дії урядів по всьому світу ми пропонуємо вам наступні пропозиції та рекомендації, щоб допомогти та пом'якшити найгірші аспекти нинішньої кризи для українських видавців та допомогти їм вижити за межами пандемії. Деякі заходи, які можна вжити, включають такі:
• Надання безповоротних грантів працівникам видавничих компаній та іншим учасникам ланцюжку книжкової вартості (авторам, редакторам, друкарням, продавцям тощо) на час простою під час карантину та закриття;
• Надання видавцям та іншим у ланцюжку виробництва знижки на сплату податків за час, що знаходилися під карантином та закриттям;
• Скасування або суттєве зменшення витрат на оренду для книгорозповсюджувачів, що перебувають у державній чи комунальній власності, та надання субсидій тим роздрібним торговцям, які перебувають у приватній власності;
• Виділення додаткових значних коштів бібліотечним системам на придбання книг від українських видавців;
• Запровадження державних грантів на підтримку певних категорій суспільно значущих видань за погодженням з УАВК та представниками авторів;
• Надання безвідсоткових довгострокових позик працівникам видавничої галузі;
• Надання довгострокових (2-3 роки) позик з низькою ставкою (під 2–4% річних) книговидавцям, друкарям та розповсюджувачам для заохочення відновлення виробництва книг.
Ми дякуємо Вам за вдумливий розгляд цього листа і залишаємося відкритими для будь-якої додаткової інформації, яка Вам може знадобитися.

Чекаємо на вашу відповідь,
З повагою,

José Borghino
Генеральний секретар

остання зміна Четвер, 14 травня 2020 20:29
Прочитано 48 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Каталог

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ