Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Німеччина: як коронавірус впливає на книжкову галузь

трав. 02, 2020 Переглядів: 745
Німеччина: як коронавірус впливає на книжкову галузь

Основний зміст публікації про вприв локдауну на книжкову галузь Німеччини
https://www.dw.com/…/how-the-coronavirus-impacts…/a-53210592

В Німеччині майже половина всіх книг продається в книгарнях. Оскільки вони були закриті декілька тижнів, продажі зазнали значного падіння. Однак, навіть коли деякі магазини відкриються, швидкого відскоку до попереднього стану не очікується.
З 20 квітня книгарні в Німеччині знову відкриті. Вони були зачинені місяць, за винятком федеральних земель Берлін та Саксонія-Ангальт. Там книгарні дозволяли залишати відчиненими при виконанні певними гігієнічних вимог.
Фінансовий збиток за оцінками Німецької асоціації видавців і книгопродавців за чотири тижні закриття, становить півмільярда євро (543 000 000 доларів), .
Дірк Рем, з невеликого незалежного видавництва Reprodukt, припускає, що навіть при відкритті книгарні, продажі швидко не покращаться. "Трафіку все ще не буде, оскільки багато людей переживають за своє здоров'я і тому, що люди заощаджують", - сказав Рем.
Його видавництво, яке випускає комікси та графічні романи, поки що зафіксувало на 40% менше обороту, але сподівається продовжити роботу за рахунок підтримки федерального уряду та скорочення робочого часу своїх семи працівників. Reprodukt існує майже 30 років.
Невеликі видавці особливо сильно постраждали від коронавірусної кризи. Скасування Лейпцизького книжкового ярмарку, а також локдаун минулого місяця, зробили їх книги практично непомітними. Ще до пандемії COVID-19, інформацію про них все одно не обов’язково переглядали в газетах, тому для таких видавців, як Reprodukt, наявність книжкових магазинів є важливим.
Але книгарні також надзвичайно важливі і для галузі в цілому - навіть в епоху Інтернету. Майже половина всіх книг все ще там нормально купується.
Компанія е-комерції Amazon є основним каналом розповсюдження для видавців. Однак рішення компанії в середині березня визначити пріоритетом доставку таких товарів, як продукти харчування, побутові предмети та косметика під час коронавірусної кризи, серйозно впливає на видавців.
Зараз видавці застрягли з новими виданнями, і деяким клієнтам доводиться довго чекати своїх замовлень.
Ніна Венер, яка керує невеликою книгарнею в районі Берліна Neukölln, виграє від такого повороту подій. Деякі клієнти роздратовані Amazon і приходять до неї. Вже кілька тижнів її магазин Die Buchkönigin приймає замовлення по телефону та в Інтернеті, які, як правило, можна забрати та оплатити прямо у дверях магазину на наступний день. Хоча їй було дозволено тримати магазин відкритим, таке рішення здавалося їй найбільш розумним з точки зору здоров'я.
І тепер, навіть після зменшення обмежень, вона хоче дотримуватися існуючої практики і почекати, як розвиватимуться події. Потім вона вирішить, пустити людей в середину книгарні чи ні.
Наразі діяльність Die Buchkönigin підтримується двома студентками, які доставляють книги на велосипедах на добровільній основі. Венер несподівано отримала таку пропозицію через Facebook, і це призвело до сліз. За її словами, її оборот майже не змінився.
Хоч книгарні тепер дозволяють відкрити по всій країні за певних умов, криза ще далеко не закінчена. Трафік у магазинах, ймовірно, залишатиметься стриманим. Амазон ще не оголосив, що буде змінювати свою стратегії пріоритетності, а основні події, які також є важливими для літературного світу, заборонені в Німеччині до 31 серпня. Тому очевидно, що уряд повинен продовжувати розширювати підтримку галузі.
Але на горизонті є промінь надії: Франкфуртський книжковий ярмарок все ж відбудеться у жовтні, як планувалося. "Як саме буде виглядати 72-й книжковий ярмарок, ми ще не можемо гадати на цьому етапі", - сказала прес-секретар Кетрін Грюн. "У будь-якому випадку, це буде дуже особливий ярмарок, це вже зрозуміло".

Прочитано 745 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Каталог

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ