Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Про підтримку з боку державних структур в кризовий період

бер. 22, 2020 Переглядів: 1305 Written by 
Про підтримку з боку державних структур в кризовий період

Вих. № 20/03
від 22.03.2020

Прем’єр-міністрові України
Шмигалю Д. А.

Копія: В. о. Міністра культури України
Фоменко С. В.

Шановний Денисе Анатолійовичу!

Економічна криза, пандемія коронавірусу та карантин, пов’язаний із ним, вже боляче вдарили по економіці України і вкрай негативно позначилися на фінансовому та економічному стані цілої низки галузей, підприємств та організацій, що належать до соціальної та культурологічної сфер.

Серед цих галузей, які зазвичай фігурують у переліку, що озвучується високопосадовцями на засіданнях Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, традиційно відсутня галузь, без якої апріорі неможливий цивілізаційний та технологічний розвиток будь-якої держави, гармонійне культурне, духовне та професійне формування громадян як особистостей.
Мається на увазі видавнича галузь, яка і в кращі часи перебувала наприкінці переліку вітчизняних галузей за рівнем їхньої капіталізації.

Книговидання має низьку рентабельність, тривалі строки підготовки та реалізації видавничого продукту і, відповідно, не має «рятувального кола» у вигляді фінансових накопичень обігових коштів, які б забезпечили виживання в умовах тривалого в часі тотального карантину.

Через закриття книгарень і практично повне згортання продажу книжок уже впродовж березня більшість видавництв вичерпають залишки своїх обігових коштів і на початку квітня повністю втратять свою дієздатність. Зупинення ж видавничої галузі найближчим часом дуже відчутно позначиться на темпах та ефективності української економіки і виробництва після кризи. Однак без дієвої допомоги з боку держави вітчизняне книговидання не зможе вийти з «коронавірусної коми».

З урахуванням вищезазначеного просимо Вас під час розроблення та запровадження антикризових заходів, спрямованих на підтримку вітчизняного бізнесу, врахувати і пропозиції Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів», які стосуються безпосередньо суб’єктів видавничої справи: видавців, книгорозповсюджувачів і поліграфістів. Суть пропозицій полягає у такому:

 1. Вжити оперативних управлінських дій з перерозподілу коштів державного бюджету, виділених під програми Державної установи «Український інститут книги», на користь закупівлі книжок для поповнення фондів публічних бібліотек (у межах 100 млн гривень).
 2. Скасувати сплату податку на прибуток та єдиного податку до 01.01.2023 року для суб’єктів видавничої справи як форму реінвестиції у збільшення видань за кількістю назв і накладів, а також для створення нових і модернізацію книгарень і поліграфічних підприємств, що існують (така пільга працювала з 01.06.2001 до 01.01.2015 року).
 3. Надати короткострокові кредити на відновлення виробництва (до 1 млн гривень) з компенсацією кредитної ставки за рахунок коштів державного бюджету до рівня облікової ставки НБУ та безвідсоткові кредити на оплату праці працівників видавництв, підприємств книжкової торгівлі та поліграфії до кінця 2020 року.
 4. Відтермінувати оплату оренди суб’єктами видавничої справи за березень — червень, незалежно від форми власності орендодавця, строком на три місяці (із законодавчою забороною встановлювати пеню чи розривати договір оренди).

Щиро розраховуємо на розуміння Вами тієї надскладної кризової ситуації, в якій від незалежних від неї обставин опинилася книговидавнича галузь, та висловлюємо сподівання, що наші пропозиції знайдуть свою реалізацію у подальших антикризових законопроєктах та урядових заходах.

З повагою
президент ГС «Українська асоціація
видавців і книгорозповсюджувачів» Олександр Афонін

Image by romanakr from Pixabay

остання зміна Неділя, 22 березня 2020 20:20
Прочитано 1305 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

 • бер. 03, 2023

  В Анікщяї презентовано найновіші видання від Українського інституту книги

  Сьогодні в публічній бібліотеці Людвікаса та Станіслава Дідюляй Анікщяйського району відбулася презентація останніх видань Українського інституту книги, які були передані Анікщяйській бібліотеці. На Вільнюському книжковому ярмарку, що відбувся у лютому, велику увагу приділили українським творцям, українській літературі та літературі європейських…
  Written by
 • лют. 19, 2023

  Професійне. Книжковий ринок після року повномасштабної агресії

  1. Видавництва вижили. Доля книжок українською мовою суттєво збільшилася. Українці читають. Нові книгарні відкриваються. Дистанційні продажі в Європу збільшилися. Це - позитив. 2. Тепер окремо по кожній проблемі. Окреслимо їх:- піратство;- книжка з Росії;- відсутність бібліотечної реформи;- відсутність державної політики…
 • лют. 17, 2023

  УІК запрошує на нараду "Пропозиції УІК для видавців"

  Шановні колеги! Український інститут книги запрошує вас узяти участь у галузевій нараді "Пропозиції УІК для видавців". Під час наради, яка відбудеться 21 лютого о 16:00 в онлайн-форматі, у кожного з вас буде можливість висловитися щодо доцільності й актуальності запропонованих проєктів,…
  Written by
  Tags: УІК
 • січ. 27, 2023

  Про піратство

  Я думала, що на 9 році війни, коли ми з такими зусиллями відвойовуємо право належати до цивілізованого світу, де поважають авторські права, приватну власність, ми всі розуміємо, як важливо дотримуватися закону і бути не таким, як наш ворог. Виявляється, не…
  Детальніше...
 • січ. 12, 2023

  Заява: НЕВИКОНАННЯ ЗАКОНІВ ПРО ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ Є ЗАГРОЗОЮ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ

  Війна України проти російських загарбників є перш за все війною за нашу ідентичність. Захист українського культурного простору й інституційна підтримка національних культурних індустрій є надважливим фронтом цієї війни.З огляду на це ми вважаємо неприйнятною оприлюднену Українським інститутом книги офіційну позицію…
  Written by
  Детальніше...

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ