Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Видавець атакує і виграє: історія успіху в боротьбі з піратством у мережі Інтернет

груд. 06, 2019 Переглядів: 281
Видавець атакує і виграє: історія успіху в боротьбі з піратством у мережі Інтернет

Якщо набрати в браузері «підручники скачати безкоштовно», то на світ Божий з’являться десятки веб-сайтів з контрафактними творами, а саме: «Портфель», «Шкільні підручники GDZ4YOU», «Електронна шкільна бібліотека», «4book», «shkola.in.ua» та інші.
Боротися з такими піратами в білих комірцях складно, проте не безнадійно, про що можна судити по справі №757/53177/17-ц.
Якщо відкрити Рішення Печерського районного суду м. Києва від 04 червня 2019 р. по справі №757/53177/17-ц., то побачимо процес доказування порушення авторського права на твори в Інтернеті, який привів до перемоги.
06 листопада 2019 р. Київський апеляційний суд затвердив мирову угоду між видавцем і громадянином Ф., відповідно до якої відповідач зобов’язується не відтворювати та не розповсюджувати 8 (вісім) підручників, майнові права на які належать видавництву, та сплатити 250 000 (двісті п’ятдесят тисяч) грн 00 коп.
Складно повірити, але кошти були перераховані видавництву протягом 10 днів з дати затвердження мирової угоди Київським апеляційним судом.
Можна виділити кілька складових успіху захисту авторського права на твори в суді.
Це бажання видавця захищати авторське право на твори, наявність коштів для фінансування судового процесу та залучення до справи професіоналів.
Представниками видавництва в суді були Володимир Коноваленко та Наталя Басараб.

Image by mohamed Hassan from Pixabay

остання зміна П'ятниця, 06 грудня 2019 11:53
Прочитано 281 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Каталог

Блоги

 • січ. 04, 2020

  Підсумки 2019 та прогнози книжкового ринку на 2020 рік

  1. Рік тому, складаючи прогноз на 2019 я повністю спрогнозував наступне(цитую дослівно):«Ціни на книги продовжать зростання на чергові 10-15%. Папір не подорожчає, але складова заработної платні, гонорарів, енергоносіїв зросте. Рентабельність не підніметься.- Продовжиться зростання долі нонфікшн у порівнянні з сучасною…
 • груд. 24, 2019

  Цікава інформація

  Джоан Роулінг має річний гонорар маже співвідносний з річним оборотом усіх українських видавництв. Десь так. Читомо: Forbes назвав 5 найбільш високооплачуваних письменників світу
  Written by
 • груд. 22, 2019

  Висловлювання європейців...

  У мене шаленне бажання щоб наші "великомудрі" політики, які бачать культуру і книгу лише як головний біль і неефективну витрату бюджетних коштів, прочитали висловлювання європейців, опубліковані нижче. Жан Маттен,головний редактор найбільшого інаймасштабнішогофранцузького видавництва «Галімар» «У Франції книга не вважається звичайним…
  Written by

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ