Міжнародні події

Опубліковано в Міжнародні події

Віктор Круглов: технологія уже перемогла методику

лист. 01, 2019 Переглядів: 91 автор  Віктор Круглов
Віктор Круглов: технологія уже перемогла методику

Поки різні методики навчання билися, технологія перемогла.

«Ментально діти пішли зі школи вже багато років тому, і ми несемо за це відповідальність». Така думка пролунала на конференції Shaping the future, що проходила в Ізраїлі.

Першочергове завдання школи майбутнього - це повернути інтерес дітей до освіти.

Парадокс освіти в тому, що дітей навчають ті, хто старший за них на одне покоління, а закони та стандарти задають експерти в галузі, які старші за тих, хто навчає. Як наслідок: стійкий розрив у мисленні учнів з тими, хто вчить і хто задає стандарти.

Вимоги ринку до швидкого переходу освітньої галузі в еру цифрових технологій і тотальної «діджиталізації» сприймаються з пересторогою. Добре, що для України підручники з електронними додатками вже є нормою. Майже всі навчальні матеріали видавництва «Ранок» містять QR-коди. Але це тільки початок. Парадигми все ще зрушуються повільно, освітня система досить інертна, а технологія ж заради технології просто втрачає сенс.

Для прикладу, один польський вчитель розповів, як він підходить до навчання своїх учнів. Його клас схожий на дитячу кімнату: з кріслами й басейном, наповненим антистрес-кулями. Він запускає спінер, щоб показати триєдність Бога, коли вивчається християнство. Школярі його обожнюють. Вчитель вважає, що головне завдання зараз - це забезпечити WoW-ефект. Для цього треба вміти вдало поєднувати технологію й креативне мислення.

Марно забирати мобільні пристрої на уроках чи придумувати чарівні методики, які відволікатимуть від телефона. Подумки дитина все одно залишається з гаджетом і концентрується на тому, що ж відбувається в мережі. Більш правильний підхід - це інтеграція мобільних телефонів у процес навчання. Наприклад, використання Snapchat, Erudito, інших інтерактивних ігор та групових взаємодій.

Секрет роботи з цифровим контентом - це простота. Інтерактив повинен бути доступним для освоєння вчителем, тому що в педагогів мало часу й багато завдань. Якщо порушений принцип простоти, то користувач зіткнеться з дискомфортом у використанні і вдруге вже ніколи не відкриє інтерактивну гру.

Виникає питання: чи навчимося ми правильно використовувати технології в навчанні? Чи зрозуміють експерти в освіті, що технології перемогли? Не треба позбавляти дітей гаджетів, треба придумати, як їх використовувати на користь учнів та вчителів.

остання зміна Субота, 02 листопада 2019 09:08
Прочитано 91 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Блоги

 • січ. 04, 2020

  Підсумки 2019 та прогнози книжкового ринку на 2020 рік

  1. Рік тому, складаючи прогноз на 2019 я повністю спрогнозував наступне(цитую дослівно):«Ціни на книги продовжать зростання на чергові 10-15%. Папір не подорожчає, але складова заработної платні, гонорарів, енергоносіїв зросте. Рентабельність не підніметься.- Продовжиться зростання долі нонфікшн у порівнянні з сучасною…
 • груд. 24, 2019

  Цікава інформація

  Джоан Роулінг має річний гонорар маже співвідносний з річним оборотом усіх українських видавництв. Десь так. Читомо: Forbes назвав 5 найбільш високооплачуваних письменників світу
  Written by
 • груд. 22, 2019

  Висловлювання європейців...

  У мене шаленне бажання щоб наші "великомудрі" політики, які бачать культуру і книгу лише як головний біль і неефективну витрату бюджетних коштів, прочитали висловлювання європейців, опубліковані нижче. Жан Маттен,головний редактор найбільшого інаймасштабнішогофранцузького видавництва «Галімар» «У Франції книга не вважається звичайним…
  Written by

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ