Важливо

Міжнародні події

Опубліковано в Міжнародні події

Відеозвернення президента УАВК Олександра Афоніна до учасників Лондонського книжкового ярмарку 2022

квіт. 05, 2022 Переглядів: 776

Відеозвернення президента УАВК Олександра Афоніна до учасників Лондонського книжкового ярмарку. 05.04.22.

Шановні колеги, учасники Лондонського міжнародного книжкового ярмарку!

Сьогодні в рамках цього знакового заходу зібралися люди, на плечі яких покладено високу гуманістичну місію, — творення книги й донесення через книгу до власних народів того доброго, розумного й вічного, що творить людину. Саме книга формує людську особистість як морального, культурного, освіченого члена суспільства. Як людину, яка несе в собі всі гуманістичні ідеали, напрацьовані цивілізацією впродовж усієї її історії.

Українські видавці та книгорозповсюджувачі, яких я маю честь сьогодні представляти, ще півтора місяці тому планували, що будуть сьогодні разом із вами.

Однак 24 лютого о 4-й годині ранку путінська росія віроломно вдерлася в нашу миролюбну Батьківщину — суверенну державу Україну.
В Україну вдерся натовп варварів, які після двадцятирічного зомбування путінською пропагандою перетворилися на натовп рабів без моралі й совісті, культури й людяності. Вони ракетними й бомбовими ударами руйнують наші міста і села, вбивають мирних мешканців, незалежно від їхнього віку та статі. І кількість загиблих налічує вже тисячі.

Путін поставив людожерську мету — знищити українців як націю, а Україну як державу. Він намагається вбити все, що є душею українців: нашу історію, культуру, мову.

Сьогодні на тимчасово окупованих територіях російські окупанти вилучають із бібліотек, шкіл, вищих навчальних закладів всю літературу з історії, культури, мистецтва України і знищують її.

Найстрашніше те, що до формування людиноненависницької свідомості сучасних росіян долучилися російські видавництва. Упродовж багатьох років вони масово продукували літературу, яка культивувала в росіян ненависть до українців, до нашої культури та традицій. Саме вони вкладали в голови своїх читачів формулу, що Україна не держава, а українці не люди, і їх можна принижувати і знищувати. Російські видавництва перейшли зі світлого гуманістичного боку на бік зла.

Сьогодні окремі видавництва росії кажуть, що вони проти війни. І їх аж ніяк не турбує, що їхній видавничо-літературний «суп» упродовж багатьох років був приправлений звичною для росії отрутою «новачок».

На жаль, ще й сьогодні в книгарнях і бібліотеках Європи та США можна знайти пропагандистські книжки російських видавництв, сповнені ненавистю до України, до всього, що є державно-культурною цінністю української нації.

Українські видавці вважають, що за таких умов російським видавництвам як продуцентам ненависті до людських, загальноцивілізаційних цінностей не місце серед світового видавничого співтовариства.

Українському видавничому бізнесу сьогодні надзвичайно важко. Понад дві третини основних потужностей видавничої галузі країни перебувають у зоні бойових дій. Як і склади з готовою продукцією, більшість із яких або знищено бомбардуванням, або до них немає доступу. В українських видавців немає коштів, немає паперу, бракує поліграфічних потужностей. Тому ми будемо дуже вдячні за будь-яку допомогу з вашого боку, колеги. Це можуть бути кошти, папір, купівля прав на видання творів українських авторів, надання можливості друку українських книжок у ваших друкарнях.

Та головне, з чим я хочу звернутися до вас, шановні колеги, полягає в такому. Ми просимо, благаємо вас звернутися до урядів, парламентів ваших країн із вимогою надати необхідну зброю Збройним Силам України і закрити небо над Україною!
Сьогодні Україна ціною життів своїх воїнів та громадян захищає мир у Європі. Сподіваюся, що всі ви розумієте, що це правда.

Успішного та мирного вам проведення ярмарку, шановні колеги і друзі!

Слава Україні!

остання зміна Вівторок, 05 квітня 2022 22:35
Прочитано 776 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ