Міжнародна асоціація видавців (IPA)

Майбутнє вже зараз

груд. 04, 2017 Переглядів: 1450
"Найцінніший ресурс в світі - це вже не нафта, а дані" (The Economist, 6 травня 2017 року).
"Найцінніший ресурс в світі - це вже не нафта, а дані" (The Economist, 6 травня 2017 року).

   Президент IPA Міхідел Колман виступив перед Європейським Парламентом у Брюсселі минулого місяця і говорив про підйом технологій та про те, як видавці підтримують якість їх вмісту. Ми поділяємо його виступ.

   Дякую за вступ. Я спочатку хочу сказати, що це честь бути на щорічній лекції Європейської парламентської конференції «Оцінювання науки і технологій» (STOA), що дозволило мені розмовляти в компанії відомих членів Єврокомісії, комісара та науковців, а також моїх співробітників у галузі.

   З появою всесвітньої павутини близько тридцяти років тому п'ять американських гігантів технічного прогресу домінують у нашому житті в Інтернеті: Google, Apple, Facebook, Microsoft та Amazon (GAFMA). Завдяки цим брендам, які є одними з найбільш відомих у світі, ніколи не було легше отримати доступ до інформації та послуг. Google допомагає нам знаходити відповідь на майже будь-яке запитання, архівувати наші електронні листи та обмінюватися відеовмістом через YouTube. Через Facebook ми маємо доступ до глобальної мережі друзів. Ми можемо практично щось доставити до наших порогів від Амазонки. А Apple і Microsoft дозволяють нам це зробити з долоні наших рук. Ці компанії змінили наше життя.

   В той же час, багато людей запитують себе: яким є вплив лише декілька компаній, що мають такий далекоглядний вплив на суспільство? Кілька тижнів тому декілька американських законодавців публічно випустили рекламну кампанію Facebook, куплену російськими операторами, які намагалися посіяти поділ серед американських громадян1. І деякий час було відомо, що результати пошуку Google можуть бути маніпулювати, а в деяких випадках служити екстремістським політичним завданням.2

   З більшою кількістю статей, опублікованих в Інтернеті, як ніколи, вибагливі добрі відомості також складніші, ніж будь-коли. Це робить погану інформацію вигіднішою, оскільки вона конкурує настільки ж ефективно, як і хороша інформація в бурі бітів і байтів, що надходить у нас кожен день. Деякі навіть вважають, що послуги, які залежать від кліків за доходом, як правило, зменшують інформацію, яка може бути твердою та важливою, але яка забезпечує менше кліків, ніж сумнівна інформація, що викликає реакцію3. Я хотів би зажадати своїх колег4, стверджуючи, що технічні гіганти несемо відповідальність за це - і що вони можуть поглянути на видавничу справу на якийсь натхнення.

   Яка мета видавців у цьому новому світі?

   Видавці відіграють важливу роль у припиненні поширення дезінформації та фальшивих новин. Ми отримуємо вміст, і за останні двадцять років ми все частіше переносили його на платформи в Інтернеті, так само, як це робить технологічна компанія. Виступаючи з мого досвіду видавництва науки в Ельзевір, ми можемо гарантувати, що матеріал, який ми виробляємо, дотримується міжнародних стандартів стипендії. Вона була відредагована, рецензована та перевірена. У процесі це було знову переглянуто та переглянуто для подальшого підвищення якості. Найголовніше, він ретельно курається так, щоб він залишався доступним - і цитувати! - в майбутньому. Іншими словами, ми несемо відповідальність за вміст, який ми виробляємо.

   Це не означає, що ми прекрасно працюємо над нашою роботою. Врешті-решт, наукові видавничі компанії, як і наші колеги з торгівлі та видавничої діяльності, керуються людьми. Навіть після жорсткого рецензування, випадкова стаття проскочить і опублікована, хоча це не повинно було бути. На щастя, існують суворі процедури для вирішення таких статей, наприклад, через виправлення або помилку.

   Ми також бачимо, що видавці швидко використовують технології. Сьогодні цифрові технології не лише полегшують роботу нашої повсякденної роботи, але й допомагають у подальшому підвищенні якості публікації. Інтернет, а пізніше Всесвітня Веб-Веб-сайт, зробили великі кроки у забезпеченні доступу до контенту, а також структурування його. Але з появою технологій інтелектуальної власності останніх років, а точніше - машинного навчання та AI, ми, нарешті, можемо переробити вміст іншими способами, крім читання. Інакше кажучи, дотепер у результаті пошуку інформації видавці нададуть вибір документів (наприклад, статті, розділи книг), і читач буде використовувати її людський інтелект, щоб витягти знання з цього набору документів. Але А.І. дозволяє нам витягати знання з статей, застосовуючи, наприклад, графіки знань. Але тут слід зазначити, що видавці розгортають машинне навчання та AI з суворою редакційною відповідальністю.

   Важливим прикладом того, як це може принести користь кінцевому користувачеві, є Elsevier's ClinicalKey, який представляє найновіший медичний вміст легко засвоюваним способом. Це дає змогу лікарю в оперативній кімнаті швидко отримати доступ до основних медичних рекомендацій як додаткову перевірку або перепідготовку, коли потрібно приймати рішення під тиском. Це потенційно економить життя. У професії, де час - це розкіш, а погано обізнане рішення може означати різницю між життям і смертю, дуже важливо, щоб інформація.

остання зміна Понеділок, 04 грудня 2017 20:41
Прочитано 1450 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Каталог

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ