Міжнародна асоціація видавців (IPA)

Засідання Постійної комісії Всесвітньої організації інтелектуальної власності з авторського права і суміжних прав

груд. 02, 2017 Переглядів: 966
Головний корпус WIPO, листопад 2017 р., Фото Джоанна Базан Бабзоненек
Головний корпус WIPO, листопад 2017 р., Фото Джоанна Базан Бабзоненек

Засідання Постійної комісії Всесвітньої організації інтелектуальної власності з авторського права і суміжних прав (WIPO) було настільки ж напружено, як завжди.

Але тижнева зустріч (3-7 листопада) мала додаткове значення для IPA через велику делегацію, яку ми організували, щоб бути тут у Женеві.  Як правило, команда IPA, яка бере участь у дебатах SCCR (Постійна комісія з авторського права та суміжних прав), складатиметься з Генерального секретаря Хосе Боргіно, а також юрисконсультів Андре Мібург та Тед Шапіро. Цього разу, також в місті протягом різних періодів часу були Міхіль Колман, президент IPA; Уго Сетцер, віце-президент IPA; Член Виконкому IPA; Руді Ваншхонбек; Казначей IPA, Вернер Штокер; Стівен Лонтіа, головний виконавчий директор Асоціації видавців (Великобританія), а також його найближчим генеральним радником Вільям Боус; президент Федерації європейських видавництв Енріке Мота; і грізний директор FEP, Енн Бергман-Тахон.

Нам вдалося розгорнути всі ці сили в декількох контекстах: організовувати зустрічі на високому рівні з провідною WIPO з послами в Женеві з рідних країн нашого гостя з делегатами зі штатів WIPO  з неурядовими організаціями, яких ми вважаємо союзниками, як як і ті, хто виступає проти позицій видавців, і, нарешті, з представниками різних багатонаціональних блоків, які мають величезний вплив на напрям дебатів у тиглі WIPO .

В цілому, IPA отримала своє відображення: дебати WIPO мають величезне значення для видавців, і деякі пропоновані зміни в законодавстві про авторське право, що обговорюються, становлять суть екзистенційних загроз для нашого існування.

Порядок денний для наради був грубо поділений, як це було на деякий час, перші два дні - дебати навколо можливого Договору про мовлення, наступні два дні, присвячені обговоренням винятків та обмежень в архівах, бібліотеках та освітніх секторами, а останній день розглядають низку можливих нових або "інших" елементів, які можуть бути включені до порядку денного у майбутньому.

Врешті-решт, було видно три результати:

Члени держав, які блокують перехід до договору щодо розширення винятків для архівів, бібліотек та освіти, залишаються, на щастя, рішучими. Це є частиною так званої "нормативної програми" WIPO (тобто прийняття законів і договорів), яка найбільше стосується видавців у всьому світі. Видавцям освіти, зокрема, загрожує серйозне порушення їх бізнес-моделей, якщо винятки будуть розширені у своєму секторі;

перспектива Договору про мовлення, як видається, прогресувала, хоч би щось так трохи;

було зрозуміло, що треба було ще багато чого зробити, перш ніж будь-які інші "пункти порядку денного" були готові перейти до основного порядку денного в майбутньому.

Наступна комісія буде проводитись з 28 травня до 1 червня 2018 року. Залишайтеся на зв'язку.

остання зміна Понеділок, 04 грудня 2017 21:36
Прочитано 966 раз
рейтинг статті
(1 Vote)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Каталог

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ