Важливо

Міжнародна асоціація видавців (IPA)

Звернення президента IPA Бодур Аль-Касімі

вер. 16, 2021 Переглядів: 641
Звернення президента IPA Бодур Аль-Касімі

Дорогі друзі,

 

Найкращі розмови надихають на дії. Найтриваліші відновлення здійснюються солідарно. Але як перетворити термінові пріоритети після пандемії на дію?

Це було одним з перших питань, які я вирішив вирішити, будучи президентом IPA, створивши Міжнародну робочу групу з плану стійкої видавничої діяльності та стійкості промисловості (InSPIRe).

Наша мета - визначити найбільші виклики, з якими стикаються видавці, та зібрати рекомендації, щоб керувати нашими діями.

Наша компетенція унікально охоплює весь видавничий спектр, від авторів та ілюстраторів, до книжкових магазинів, бібліотек, друкарів, освітян та розповсюджувачів.

І наша місія - це заклики людей у ​​галузі до більшої солідарності та конкретних дій після пандемії.

Першим досягненням Робочої групи стала Хартія InSPIRe, яка була схвалена більш ніж 30 зацікавленими сторонами в період з липня по серпень 2021 року. Підписати її - це взяти на себе зобов'язання щодо співробітництва на високому рівні в галузі, яке, мабуть, завжди було необхідним, але яке має пандемія зробили незамінним.

Ось основні теми, які виникли в деяких наших розмовах.

Повернення немає

Пандемія - переломний момент для змін у видавничій галузі. Настав час зосередитися на спільних цінностях та цілях. Ми шукаємо посилення готовності до співпраці у всьому ланцюжку створення видавничої діяльності.

Цифрові зміни залишаються з нами

Літературні події віч-на-віч відійшли в минуле. Прискорена діджиталізація відкрила шлях до гібридних та цифрових літературних програм з залученням максимальної кількості учасників. Традиційні видавничі бізнес-моделі змінюються в напрямку print on demand та курації різних сфер: паперих, діджитальних, аудіо та кіно.

Однією з наших найбільших проблем сьогодні є цифрове піратство, яке стало захмарним. Управління цифровими правами на основі блокчейну - це лише одне інноваційне рішення, яке видавництва-правовласники вивчають для подолання цієї загрози.

Солідарність означає більше, ніж просто цифрові можливості

Солідарність має виходити за рамки просто цифрової трансформації у видавничій справі; вона також повинна вирішувати екологічні, соціальні та управлінські мегатренди, пов'язані з критичними суспільними викликами, які торкаються всіх нас.

Наші розмови також мають дослідити різні шляхи відновлення та перспективи для видавців у всьому світі. На деяких ринках видавці майже відновились до рівнів передпандемічних. Але інших наших колег чекає невизначене майбутнє. Їм потрібна термінова підтримка, щоб підтвердити цінність видавництв, щоб заручитися допомогою від політиків.

Крім того, зацікавлені сторони у видавництві, які співпрацювали з нами щодо Хартії InSPIRe, закликають нас вирішувати такі галузеві питання, як:
Розширення можливостей недопредставлених голосів;
Співпраця з питань різноманітності та інклюзії;
Перегляд чесних відносин між видавцями у ланцюжку створення вартості (відновлення відносин між видавцями та творцями контенту);
Залучення колег з Африки для підтримки відновлення в країнах, де найбільше постраждала видавнича галузь.

Для розвитку робочої сили, яка може вирішити ці нові виклики, ключовими є ініціативи підвищення кваліфікації галузі, такі як Академія IPA. Існує сильний попит на централізоване глобальне навчання для підтримки зацікавлених сторін у видавничій екосистемі, яке прагне забезпечити Академія IPA.

Надихнули приєднатися та внести свій внесок?

Відсутність даних для відображення справжнього впливу пандемії на глобальне видавництво, консультація InSPIRe - це безперервні зусилля МПД щодо досягнення консенсусу щодо викликів, розробки дієвих рішень та мобілізації дій за допомогою партнерства та фінансування.

Поділяючись цими початковими думками, я сподіваюся залучити солідарність у справі. Разом ми вчимося і рухаємося вперед у ці безпрецедентні часи, і, нарешті, стаємо ще сильнішими, ніж раніше.

Якщо ви бажаєте внести свій внесок у консультацію або маєте поділитися коментарями та питаннями, звертайтесь.

Бодур Аль-Касімі
президент Міжнародної асоціації видавців

остання зміна Четвер, 16 вересня 2021 14:00
Прочитано 641 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ