Блоги

Опубліковано в Блоги

Розрахунки по єПідтримці та книжковому ринку

груд. 20, 2021 Переглядів: 93

Професійне. Розрахунки по Єпідтримці та книжковому ринку. 10 тез.

1. Розмір ринку. Цього не знає ніхто, Держкомстат та Податкова не допоможуть. Мої емпіричні розрахунки дають приблизно продаж без держзамовлення та навчальної літератури приблизно 1 млн примірників книжок, виданих в Україні і 0,2 млн - завезених з Росії та піратських. Чверть або третина з цього обсягу - супермаркети та ринки без касових апаратів та маркетплейси, те, що не прийме участь в продажах по програмі. Зате якась частина учбової літератури, як і значна частина книжок з Росії в програму потрапить.

2. Середня ціна - 100 грн. Здавалося б більше, але знижки, старі залишки, маленькі дитячі книжки… Тому рахуємо зараз продаж на 120 млн грн на місяць, в тому числі в місцях, пов‘язаних з програмою - на 90 млн грн/місяць.

3. Таким чином, умовний обсяг ринку книжок, які продаються в місцях, в яких запрацює програма єпідтримка - 3 млн грн/доба.

4. Розмір першого етапу фінансування - 8 млрд грн. Якщо 1/10 піде на книжки - це 800 млн грн, або за 4 місяці існування програми по 200 млн грн, по 7 млн грн/доба

5. Вважаю, що активна товарна маса на складах книгарів - до 1,5-1,8 млрд грн.в цінах продажу в роздріб

6. Вважаю, що ми маємо настільки малу кількість постійних покупців книжок, що більшість з них продовжить свої витрати за межами 1000, незалежно від її існування. Таким чином при всіх заданих параметрах за 4 місяці отримуємо продаж 12 млн примірників плюс ще 1,5-2 млн в супермаркетах та на ринках. Переважно дитячої літератури, класики та бестселерів. Чи це багато для 40-мільйонної країни? Ні. Чи така кількість може бути забезпечена видавцями? На грані.

7. Що буде, якщо на книжки піде не 10%, а 5% програми? Теж суттєве зростання ринку. А якщо 25%? Колапс.

8. Хочу нагадати, що на світовому ринку суттєвий дефіцит паперу, ціна на який зросла за 5 останніх місяців на 50% і продовжує зростати.

9. Також хочу нагадати, що в країні видається менше однієї книги на душу населення на рік і в цьому році маємо падіння на 20% до минулого, кризово-ковідного року і можливості зростання обмежені технологічно.

10. І останнє. В бюджеті наступного року на цю програму є ще 16 млрд грн.

Дякую всім, хто має професійну інформацію на тему, за майбутню дискусію та коментарі. Спеціально нічого не пишу про «зубожіння», засилля російської книжки, відсутність державної політики і прошу коментаторів на цьому не спекулювати.

Прочитано 93 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Каталог

Блоги

Інформація для ЗМІ