Блоги

Опубліковано в Блоги

Чому закриваються книгарні?

груд. 10, 2021 Переглядів: 113
Чому закриваються книгарні?

За цим стоїть питання ідентичності. А з питанням ідентичності постає питання стабільності: політичної, соціальної, економічної.
Обороноздатність країни залежить від її культуроздатності.

Чи запрацює закон про книжковий рибейт?
У 1991 році в Україні - 3000 книгарень.
У 2019 році - близько 250.
Минулого року закрилося 52 книгарні.

У Харкові, наприклад, в жодному ТРЦ немає книгарень. Не тому, що люди не читають. Тому що книгарі не спроможні платити 1500 грн/м2 щомісячно за оренду.

Будь яка країна має захищати свій культурний простір. Це критичне питання власної ідентичності. «Люди, які не читають своїх авторів, не слухають свою музику, не ходять в свої театри, не говорять своєю мовою, стають беззахисними, вразливими на індивідуальному та суспільному рівнях», - сказав Сергій Жадан на презентації законопроєкту 6287.

За цим документом, книгарні можуть отримувати від держави відшкодування до 20% від суми продажу українських книжок на оренду. Цей закон також пропонує стимулювання культури читання у сім’ї. Під час народження дитини і отриманні ID підлітками держава видаватиме сертифікат на придбання книжок.

Ми багато говоримо про обороноздатність країни. Але не менш важливо говорити про “культуроздатність” країни, інформаційну здатність країни. І вона в нас у дуже невтішному стані.

Дуже надіюся, що законопроєкт найближчим часом буде внесений на голосування.

Більше про презентацію законопроєкту та критичну необхідність підтримки книговидавничої індустрій у посиланні на трансляцію https://fb.watch/9PbJV576MH/.

Дякую за участь та підтримку Сергій Жадан [офіційна сторінка] Taras Shamayda , Anastasia Rozlucka , Igor Zarudko, Yuliya Orlova

Прочитано 113 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Каталог

Блоги

Інформація для ЗМІ