Блоги

Опубліковано в Блоги

Статистика від Книжкової Палати

лист. 02, 2021 Переглядів: 98

Друзі, під‘їхала свіжа статистика від Книжкової Палати.
Падіння випуску книжок до рівня минулого року - 10% по назвах та 20% по накладу. До рівня супер кризового 2020 року!
Це вже не зона бідства, це вже рівень, після якого буде майже неможливо повернутись навіть на рівень виживання галузі.
1 мілліон примірників на місяць. А, враховуючи, що в цих цифрах є держзамовлення на підручники, то книжок для ринку - зовсім обмаль.
Припустимо, що хтось з колег «забуває» надіслати сигнальні примірники, все одно, вже потрібно говорити про те, що навіть двома сотнями додаткових мільйонів на бібліотеки цю кризу не подолати.
Після прийняття на Уряді Програми Підтримки Читання та Парламентом закона по пільгам на Податок з прибутку, потрібно вимагати від Мінфіну та Мінекономіки прийняти участь в створенні Дорожньої карти підтримки галузі.

Як відомо, влітку цього року Уряд ввів заборону ввезення в країну офсетного паперу походженням з держави-агресора. Я, звісно, не проти розумних обмежень торговельних відносин з країною, з якої ми в стані війни, але, як завжди, є але.
Потрібно зрозуміти, що папір - це лише сировина. Ми обмежуємо ввезення найбільш дешевої на ринку сировини, але абсолютно не обмежуємо ввезення продукту її переробки - книжок. Українські видавці отримують більш дорогий європейський папір на фоні найжахливішої за останні 20 років кризи з його виробництвом і зростання цін на папір в Європі вже на 50% і ще, мабуть, на 30% до лютого. Результат:
- за весь 2020 рік ввезено книжок з Росії на 3,065 млн долларов, що складає 250.000 дол на місяць
- за 9 місяців 2021 року ввезено книжок з Росії на 4,926 млн долларов, що складає майже 550.000 долларів на місяць.
Браво! Які ще аргументи потрібно прикласти, щоб зрозуміти, що активні дії в одному випадку і бездіяльність в іншому, забирають щомісячно 300 тисяч долларів українських покупців книжок на фінансування інформаційної сфери та податків, які працюють проти нашої держави?

Друзі, нарешті, під‘їхала третя порція статистики за сьогодні. Бібліотечна.
Стан справ у більшості областей приблизно однаковий, тому, розповідаючи про Одеську область, я маю на увазі і Херсонську, Черкаську, Житомирську…
Таким чином, тільки за три роки і тільки в одній Одеській області зачинили двері більше ніж 100 бібліотек, в тому числі в Савранському районі 15 з 17, які там були ще три роки тому, в Окнянському районі 25 з 26! Жахлива ситуація й в багатому Білгород-Дністровському районі. Для того, щоб не погоджувати з МКІП закриття бібліотек по закону, їхню діяльність «призупиняють», колектив звільняють, приміщення перепрофілюють. Відсутність відповідальності керівників громад за нефінансування культурної сфери призвело до того, що в деяких громадах на місці єдиної бібліотеки з‘являються шинки, а в клубі зберігають вантажі.
Звертаюсь до керівників галузі - прийміть, будь ласка, діючі нормативи для функціонування бібліотек громад! Не принципово мати велику кількість бібліотек, важливо мати працюючу систему, яка дозволяє мати в кожному селі доступ до книжкових новинок останнього року та стабільного фонду лонгселерів. Для цього потрібно не тільки оновити приміщення та фонди, але й провести жорстку реорганізацію, навчання та екзаменування персоналу, зміну асортименту та обладнання, але головне - створити діючу логістичну систему, яка дозволить бібліотекам в рамках області оперативно обмінюватись фондами. Інакше всі розмови про закриття бібліотек залишаться марними. Суспільство підтримає закриття нікому не потрібних складів з макулатурою радянських часів

остання зміна П'ятниця, 12 листопада 2021 21:32
Прочитано 98 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Каталог

Блоги

Інформація для ЗМІ