Важливо

Блоги

Опубліковано в Блоги

Шкільна освіта Франції. Навіщо втручатися парламенту?

вер. 21, 2021 Переглядів: 78
Шкільна освіта Франції. Навіщо втручатися парламенту?

Про класичну французьку середню освіту мало знають в Україні. У Франції освіта з 6 до 16 років обов’язкова та має три ступені.

Перший ступень включає два етапи: 3-4 роки у дитячому садку (école maternelle) та 5 років у початковій школі (école élémentaire). Середня школа передбачає 4 роки в колежі (collège) і 2-3 роки ліцею (lycée). Після закінчення ліцею діти здають экзамени на ступень бакалавра (baccalauréat) та можуть вступати до вишу.

У середніх школах Франції жорсткі вимоги до обов’язків учнів, успішності та їх поведінки. Варіативність програм та спеціалізація розпочинається вже у середній школі. Практична направленість навчання обов’язкова - учні працюють у шкільних лабораторіях та навіть проходять практику на підприємствах.

Для вивчення мови класи розбивають на групи. Якщо школяри готуються до вступу до університету - вимоги ще вище. На відміну від колежу у ліцей можна вступити тільки здав іспити.

До кожного класу прикріплений куратор (класний керівник), який не веде уроків, а займається колективом, взаємодіє з вчителями та батьками, адміністрацією, допомагає під час підготовки до занять.

Рішенням парламенту у початковій та середній школах Франції заборонено користуватися телефонами. Особисті гаджети дозволені тільки дітям з особливими потребами і на уроках, де телефон потрібен для роботи.

У початковій школі так само, як і в нас діти вчаться письму, читанню, отримують початкові знання з французької, математики, природничих наук, мистецтв. Потім учні переходять до колежу - наступного ступеню середньої освіти.

Типовий навчальний тиждень у колежу становить 26 академічних годин і включає:
* Французьку мову і французьку літературу - по 4-5 уроків на тиждень;
* Фізичну культуру - 3-4 уроки на тиждень;
* Математику - 4 уроки на тиждень;
* Інші предмети (музика, 1-й і 2-й іноземні мови, мовні факультативи, ремесла, біологія, фізика, технології, додатково - латинську та старогрецьку для вступу до вузу) - по 1-3 уроки на тиждень.

Мета колежу - підготувати учнів до просунутої програми ліцею, другого ступеню середньої освіти. В кінці кожного року проводять консиліум, де педагоги і адміністрація вирішують питання про переведення до наступного класу або про повторне навчання підлітка.

Протягом останнього року колежу після закінчення кожного курсу (теми) учні пишуть тести. За їх результатами вираховується середній бал з предмета за триместр і загальний середній бал учня. Після закінчення коледжу учні здають іспит Brevet, що складається з декількох тестів:
* Французьку мову і література (100 балів);
* Історія, географія (50 балів);
* Математика (100 балів);
* Фізика, хімія, науки про життя, Землю і технології (50 балів; потрібно вибрати 2 напрямки з 3).

Крім перерахованого, перед іспитом всі випускники пишуть есе (близько 2 000 слів) з будь-якого виду мистецтва або аналізують 6-8 картин. Далі своє есе кожен учень публічно представляє екзаменоуіцній комісії і відповідає на питання.

Останнім етапом французької середньої освіти є ліцей. Після його закінчення близько 65% випускників отримують диплом бакалавра. Бакалаврат ділиться на 3 види:
* Загальний;
* Технологічний;
* Професійний.

Після навчання на загальному або технологічному курсі (3 роки) учні можуть вступати до вишів, а професійний ліцей веде відразу до практичної діяльності.

Щодо паризького університету Сорбонна. Кажуть, не так важко всупити до одного з найстаріших вишів старого світу. Купа грантів дає можливість старанним студентам навчатися майже безкоштовно. Але й вилетіти з університету теж дуже легко. До кінця доходять чи не третина з тих, хто вступив до першого курсу.

Викладають у Сорбонні французькою або англійською. Чому б українським вишам не перейти на англійську також, щоб залучити іноземців?
Кажуть, класична освіта вже не потрібна. Студентська спільнота, яка обідає на площі перед фонтаном, впевнена у зворотньому. Навчатися - це круто.

У цих хлопців та дівчат все тільки починається. Дорослим теж не заважає навчатися впродовж всього життя. Приєднуйтесь.

Мрійте! Читайте! Кохайте!

остання зміна Вівторок, 21 вересня 2021 12:25
Прочитано 78 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Каталог

Блоги

Інформація для ЗМІ