Блоги

Розбурхана, роздягнена, побита...

бер. 22, 2020
Переглядів: 20
Written by

Розбурхана, роздягнена, побита...
Але все рівно на ногах стоїть!
І хоч в тривозі, але сіє жито,
Як це робила протягом століть.
Знов тягне плуга і пісень співає,
Хоч би, здавалось, їй не до пісень,
Коли ворожа зграя наступає
І ніч в очах, хоча надворі день.
Так, є такі, їм важко зрозуміти,
І ти, блаженний Боже, їх прости,
Що поки є, хто в землю сіє жито,
Іти ми будем твердо до мети!
Іх темний мозок просто не сприймає,
Що ми для них нездолані в борні,
Що наша сила день у день зростає!
Вона в землі і в житньому зерні...

Малюнки є одним з найпоширеніших об'єктів авторського права, які використовуються для оформлення обкладинки книжкової продукції і для ілюстрації змісту творів. Без малюнка не обходиться жодна дитяча книжка. Малюнки видаються у вигляді листівок, плакатів та інших моновидань. Видаються збірники творів відомих художників.

Різноманіття видів використання малюнків породжує масу проблем з авторським правом, про які багато видавців не здогадуються.

Для того щоб використовувати малюнки без порушень авторського права створено кілька онлайн консультацій з юридичного «очищення» малюнків від прав третіх осіб, якими можна скористатися безкоштовно протягом терміну дії карантину.

Для моновидань створена онлайн консультація «Юридичне "очищення" малюнка як моновидання від прав третіх осіб».

Для ілюстрацій створена онлайн консультація «Юридична" очищення "малюнка як ілюстрацію до твору від прав третіх осіб».

Для збірок творів створена онлайн консультація «Юридичне "очищення" збірника художніх творів від прав третіх осіб».

На період дії карантину продовжується безкоштовне використання онлайн консультації «Уточнення умов договору для використання творів у цифровій формі».

Панове видавці! Використовуйте карантин для усунення причин порушення авторського права при використанні малюнків у видавничій продукції.

Не гайте часу.

Будь-яка книжкова продукція має обкладинку, на якій зазвичай є малюнки та інші художні твори, що охороняються авторським правом.

Для розміщення такої обкладинки на вебсайті видавництва, в інтернет-магазині або соціальних мережах необхідно мати дозвіл від автора, спадкоємців автора і іншої особи, якій належать майнові права на такий художній твір.

На жаль, багато договорів з художниками не передбачають використання таких художніх творів у цифровій формі, що призводить до порушень авторського права при їх розміщенні в Інтернеті.
Для усунення порушень авторського права на твори, які розміщенні в Інтернеті, створена онлайн консультація, яка дозволяє перевірити істотні умови договору, які дають видавцеві права на використання твору в цифровій формі.

Будь-який бажаючий може перевірити умови договору, відповідно до якого передані права на малюнки та інші твори, які використовуються в Інтернеті. Для цього потрібно скористатись онлайн консультацією «Уточнення умов договору, які дозволяють використовувати твір у цифровій формі», клацнувши на назві тесту.

Вільний доступ до тесту надається протягом 3-х днів з дати публікації матеріалу в блозі. Так що не гайте часу панове видавці.

Про книжковий ринок в нових умовах

1. Ми, очевидно, мали криза на ринку, як мінімум, з середини 2019 року, яка виразилася в різкому падінні середнього накладу, нерентабельність роздрібної торгівлі, наростанні кількості книг на складах видавництв, і, як наслідок, у війні знижок між великими системними гравцями роздрібного ринку, що не привела до зростання ринку.
2. Ми, очевидно, маємо нескінченну невизначеність в діях держави з двох системних питань - ввезенні книг з Росії та боротьбі з електронним піратством. Ця невизначеність робить безглуздими інвестиції в нашу галузь.
3. Ми, також очевидно, після двох років позитивного ставлення держави до розвитку і розширення асортименту книжкового ринку через держпідтримку закупівель для бібліотек, в 2019 і, особливо, в 2020 році отримали системний опір влади підтримки книжкової галузі через бібліотечні закупівлі, що є єдиним дієвим способом регулювання розвитку галузі в Європі.
4. У цих умовах галузь підійшла до світової кризи 2020 року, в якій Україна, очевидно, буде однією з сильно постраждалих країн. Хочу запропонувати колегам і чиновникам, від яких залежить галузь, вжити екстраординарних заходів для її розвитку. Ці заходи можна розділити на кілька груп. Для видавців та книготорговців.
- Акцент на новинки трьох товарних груп - дешеві видання класики, новинки гостросюжетної літератури, книги з саморозвитку. Думаю, саме ці три товарних групи не постраждають
- Відкриття видавничих і міжвидавничих електронних підписних сервісів книг, в першу чергу українських авторів
- Для торгівлі. Узгоджені з видавцями розпродажі книг минулих років. Ні в якому разі не варто в гонитві за клієнтом проводити акції, що включають новинки.
- Створення онлайн шкіл молодих письменників, журналістів, редакторів
- Розвиток ринку шляхом зменшення тиражів і збільшення кількості назв за рахунок підготовлених і не виданих раніше книг. Зараз не час думати про рентабельність, доцільніше розширити пропозицію
Для держави.
- негайна реорганізація програм Інституту Книги. Повернення грошей на Програму закупівлі для бібліотек з одночасним закриттям, як неактуальних, програм, спрямованих на виставки, пропаганду читання, медіапідтримку, моніторинг ринку, молодих авторів, перекладів світової наукової спадщини (саме ця програма дуже важлива, але її реалізація практично неможлива в рамках бюджетного року ). Максимальне спрощення програм «цифрова бібліотека» і «переклади українських авторів на інші мови». Ці заходи дозволять підняти розмір підтримки галузі через бібліотечні закупівлі з 28 до приблизно 100 млн грн, що недостатньо в кризовий період, але дозволить зберегти галузь. Упевнений, що варто зберегти процедуру минулих років, не ускладнюючи її питанням відбору бібліотек-одержувачів книг. Важливо почати процедуру не пізніше квітня 2020.
- Негайне створення робочої групи при МКМС з імплементації в Україні антипіратського європейського законодавства за участю представників галузі
- Прийняття постанови Уряду про нормативи для громад по роботі бібліотек, щоб припинити нескінченні розмови про їх закриття, змусити місцеву владу передбачити в бюджетах заміну фондів на сучасні
- Визначитися з субсидуванням оренди для книжкової торгівлі за французьким зразком, з компенсацією орендодавцю частини орендної ставки для книгарні в залежності від районування незалежно від типу власника приміщення
- Компенсація частини кредитної ставки для галузі
- Реклама і просування бібліотечних послуг в кризу. Створення на базі бібліотек громад центрів з інформування населення про шляхи протидії вірусу
- Максимальне використання досвіду інших країн. Книжкові талони з частковою компенсацією з прибуткового податку (Угорщина), книжкові магазини на території бібліотек (ЄС), додаткові закупівлі для провінційних бібліотек за рахунок окремого фонду держбюджету (Італія), програма оплати гонорарів вітчизняним авторам за рахунок акцизів від сигарет і спиртного (Естонія).
5. Для виконання сказаного пропоную створити постійно діючу робочу групу з представників МОН, МКМС, Держтелерадіо та членів правління УАВК.

Каталог

Блоги

Інформація для ЗМІ